PC kapandı ve kasada elektrik var fakat açılmıyor fanlar dönmüyor

Kadircell

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8GB
Ekran kartı
AMD Radeon R9 200 series 2GB
Anakart
TB250-BTC Pro
İşlemci
Intel Core İ3 7. Nesil
Arkadaşlar merhaba, arkadaşımla futbol oyunu oynarken bir anda ekran gitti fakat kasanın ışıkları yanıyor idi. Fanlar durmuş hard disk çalışmıyor hiçbir işlev yok ama ışıklar sadece mevcut. Power yandığını düşündüm fakat öyle olsa elektirgin komple gelmemesi lazım diye düşünüyorum. Tam emin olamadım arızaya. Anakart sorunlu da olabilir bilemiyorum.
-yapılan işlemler
  • RAM söküldü silgi çekildi
  • Ekran kartı söküldü silgi çekildi
  • Anakart pili söküldü takıldı
  • Power tuşuna basılı tutunca normalde olduğu gibi kapatıyor ve açılıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20230513_213328.jpg
    IMG_20230513_213328.jpg
    89,3 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_20230513_214345.jpg
    IMG_20230513_214345.jpg
    178,9 KB · Görüntüleme: 36
Kısa devre olmuş diye düşünüyorum, güc kaynağından da şüpheliyim. Kendimde böyle bir durum yaşadım guc kaynagi cok tozlanmisti(7 yıllık) içini açıp temizleyince düzeldi ama bilginiz yoksa acmanizi onermem.

Kısa devre olmuş diye düşünüyorum, güc kaynağından da şüpheliyim. Kendimde böyle bir durum yaşadım guc kaynagi cok tozlanmisti(7 yıllık) içini açıp temizleyince düzeldi ama bilginiz yoksa acmanizi onermem.
Anladım hocam. Umarım dediğiniz gibi bir şeydir , diğer türlü masraf çıkaracak gibi. Teşekkür ederim bilgilendirdiğin için.

Anladım hocam. Umarım dediğiniz gibi bir şeydir , diğer türlü masraf çıkaracak gibi. Teşekkür ederim bilgilendirdiğin için.
Guc kaynagi duzeltinxe 2 3 ay daha dayandı ve güç kaynagim artık iflas etti yenisini aldim eğer güç kaunaginda ki sorun ciddi birseyse fazla goturmeyebilir ama yine de bir servise danismakta fayda var ve dikkatli olun her dediklerini hemen kabul etmeyin

Guc kaynagi duzeltinxe 2 3 ay daha dayandı ve güç kaynagim artık iflas etti yenisini aldim eğer güç kaunaginda ki sorun ciddi birseyse fazla goturmeyebilir ama yine de bir servise danismakta fayda var ve dikkatli olun her dediklerini hemen kabul etmeyin
İyi bir servise gitmem gerek , doğru teşhis koyarsak başımız ağrımaz. Dikkat edeceğim o hususa , sağolun

Geri
Yukarı