PC oyun oynarken kapandı

Berat Yucel

Centipat
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
Sapphire Amd R7 370 2GB
Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar.

Valorant oynarken bilgisayar aniden mavi çizgiler çıktı ve sesler takıldı. Ardından bilgisayarı açmaya çalıştım giriş ekranında mavi ve siyah noktalar çıkmaya başladı ve açılma ekranı simsiyah oldu PC açılmadı. Kasayı açtığımda herhangi bir sorun görmedim.

Bu sorunun çözümü ne olabilir?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekran kartında sorun olabilir başka oyunda deneyin sorun devam ederse sürücüsü silip tekrar yükleyin hocam birde sıcaklıklar normalmi. Eskiden benimde başıma AMD kartta gelmişti sürücü değiştirince düzelmişti

Ekran kartında sorun olabilir başka oyunda deneyin sorun devam ederse sürücüsü silip tekrar yükleyin hocam birde sıcaklıklar normalmi. Eskiden benimde başıma AMD kartta gelmişti sürücü değiştirince düzelmişti
Hocam pc açılmıyor ki. Birde sıcaklık sorunum yok fakat bu olay olduktan sonra 1 fan çalışmamaya başladı.

Hocam benim öyle işlerle aram pek iyi değil. En iyisi servise götürmek olacak galiba. Kasa çalışıyor ama BIOS giriş ekranını geçtikten sonra öyle kalıyor. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Bir sürü neden olabilir, özellikle ekran kartından olma ihtimali çok yüksek. R7 370 ekran kartı chip sorunları yaşanan bir kart. Ekran kartından mı değil mi test etmek için işlemci ve anakartın modelleri lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı