PC siyah ekranda kalıyor

Flees

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Dünden önceki gün bilgisayarda oyun oynarken salona gidip geldiğimde PC'nin siyah ekranda kaldığını gördüm. Sonra kapatıp açtım, yine siyah ekranda kaldı. Sonra başka bir PC'ye monitörü bağladım ve görüntü aldım. Forumlarda gördüğüm kadarıyla BIOS pilini takıp çıkarmam söylenmiş ama uyguladığımda sonuç değişmedi neyden kaynaklı olabilir? (Forumda yazanlar işime yaramadığı için soruyorum)
Sistem özellikleri:
İşlemci: Ryzen 5 1600X 3.2 GHz
Anakart: B350 Mate Pro (MSI)
RAM: 2x8 16 gb adata ddr4 ram
MSI GTX 1070
1 TB HDD
240 GB SSD Toshiba

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı ve güç kaynağı özelliklerini de yazar mısınız? Sorunu detaylı anlatır mısınız? Hiç görüntü vermiyor mu yani?

Ekran kartı ve güç kaynağı özelliklerini de yazar mısınız? Sorunu detaylı anlatır mısınız? Hiç görüntü vermiyor mu yani?
PSU Corsair VS 650 ATX Power Supply
Ekran Kartı MSI Gaming Geforce GTX 1070 8 gb ddr5 Directx 12 256 bit
Ekrana hiç görüntü gelmiyor ama klavye ve mouse ışıkları yanıyor
ve hatta kabloyu da denedim onda da sorun yok (Dvi kablosu )

Bir bilgisayarcıya kasanızı götürüp; ekran kartı, RAM ve anakartı denetmenizi öneririm. Çok güçlü ve kaliteli bileşenlere sahipsiniz. Garantisi de var. Riske girmeyin bence.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı