PC SSD'yi görmüyor

Koray koçak

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler.

SSD'nin içinde Windows yüklüydü fakat çöktü. Ben de harddiskkin içine Windows yükledim ve geri açtım PC'yi. SSD'nin içindeki bilgileri kurtarırım umudu ile kurduktan sonra SSD'yi geri PC'ye taktım ve yeniden başlattım PC'yi. Fakat doğal olarak tanımadı SSD'yi. Bilgisayarda şu an durum böyle. Bilgisayara tanıtmamın bir yolu veya içindeki fotoğraflarımı kurtarmanın bir yolu var mı? Başka yedekleri yok. Birisi yardım ederse çok sevinirim.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Diskin SSD olduğu göz önünde bulundurulursa muhtemelen format esnasında diski çıkarmadınız; disk kendini başlatmamış olarak görüyor ve oraya tıklarsanız biçimlendirmenizi isteyecek. Keşke SSD'yi çıkarıp format atsaydınız. Daha tecrübeli birileri daha verimli seçenekler sunabilir, biraz bekleyin.

Diskin SSD olduğu göz önünde bulundurulursa muhtemelen format esnasında diski çıkarmadınız; disk kendini başlatmamış olarak görüyor ve oraya tıklarsanız biçimlendirmenizi isteyecek. Keşke SSD'yi çıkarıp format atsaydınız. Daha tecrübeli birileri daha verimli seçenekler sunabilir, biraz bekleyin.
Ssd yi çıkartım format dan sonra pc yi kurdum tekrar taktım ssd yi. Yinede teşekkürler.

Acaba Linux kurulumu yapıp dosyalara erişebilir misiniz, onu düşünüyorum. Size disk kurtarma programları lazım. Birkaç farklı sitede baktım, hep veri kurtarma yazılımları tavsiye edilmiş.

Acaba Linux kurulumu yapıp dosyalara erişebilir misiniz, onu düşünüyorum. Size disk kurtarma programları lazım. Birkaç farklı sitede baktım, hep veri kurtarma yazılımları tavsiye edilmiş.
Linux den de hiç anlamam. Bakalım belki bios dan falan yapılabilecek birşey vardır veya başka şekilde tanıtslacak belki biri yazar.

Ben de HDD'yi tanımamıştı aygıt yöneticisinden yada disk yöneticisinden o siyah bölmeyi sağ tıklayıp yabancıyı tanı gibi bir şeydi ismini tam hatırlamıyorum ona basınca diski gördü ve dosyalarını da görmüştüm.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı