PC temizleme

48ajan

Hectopat
Merhaba benim bilgisayarım AMD 2600X RTX 2060 16 GB RAM Gigabyte B450 S2H anakart, 240 GB SSD. Kasa çok tozlu bir de sıvı soğutmam var, Cooler Master 120.
Nasıl temizlerim bir yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle alet edebat yoksa saç kurutma makinesı varsa soguk tarafına alıp en kuvvetli gücünü açıp kullanabilirsin kasayı açıp içine hava vur. Tozlu yerleri bez ile alabilirsin. Fanların olduğu yerlerdeki tozlar gitmicektir. Onları da bir fırça yardımıyla yavaşça alabilirsin. Ya da uğraşmak istemiyorsan hava kompresörü alabilirsin.

Merhaba benim bilgisayarım AMD 2600X RTX 2060 16 GB RAM Gigabyte B450 S2H anakart, 240 GB SSD. Kasa çok tozlu bir de sıvı soğutmam var, Cooler Master 120.
Nasıl temizlerim bir yardımcı olur musunuz?
Süpürgeyi en düşük güçte çalıştırırak tozları çektirebilirsin. Sistemine zarar vermemeye dikkat etmelisin ama.

Kendi kasam için sulu boya fırçaları ile temizlik yapmaktayım. Kıyıya köşeye girmekte de gayet faydalı oluyor. Farklı açılardan saç kurutma makinesi ya da kasa kapağı yardımı ile tozları da kaldırıyorum.

Evde mevcut olan fön makinesiyle tozları uzaklaştırabilirsin ama her fana tutmadan önce fanları parmağınla durdur dönmelerine izin verme bu şekilde hava üflet ıslak mendil kullanacaksan ekran kartından aman aman uzak tut yeterli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı