PC üzerinden telefon şarj etmek zararlı mı?

Laptop'a internet bağlamak için telefonun 4.5 G'sini kullanıyorum. Bunun içinde ping olmaması adına telefonu kablo ile bağlıyorum. Ve ben interneti kullanırken telefon bir yandan şarj oluyor. Ama fotoğrafa göre sağdaki USB portundan hızlı doluyor ama soldakinden yavaş doluyor. Ve sağdaki portun yanında pil işareti var. Bunun nedeni nedir ve ben soldakinden dolduruyorum telefonun bataryasına bir zararı olur mu?

Dosya Ekleri

• IMG_20200519_030600.jpg
    IMG_20200519_030600.jpg
    128,3 KB · Görüntüleme: 834
Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop'a internet bağlamak için telefonun 4.5 G'sini kullanıyorum. Bunun içinde ping olmaması adına telefonu kablo ile bağlıyorum. Ve ben interneti kullanırken telefon bir yandan şarj oluyor. Ama fotoğrafa göre sağdaki USB portundan hızlı doluyor ama soldakinden yavaş doluyor. Ve sağdaki portun yanında pil işareti var. Bunun nedeni nedir ve ben soldakinden dolduruyorum telefonun bataryasına bir zararı olur mu?
Dostum bazı portlar diğerlerinden daha hızlı şarj etmesi için yüksek akımla çalışırlar (yani aslında telefonu vs buraya tak şarj et daha hızlı olur anlamında konulurlar )ondan dolayi birinde daha hızlı şarj oluyor ve zararlı değillerdir. Eğer zararlıysa bir elektrik/elektronik müh. Öğrencisi olarak kandırılıyorum demektir...

Bir problem olmaz. Ama sürekli tak-çıkar batarya ömrünü bitirir.

Yeni konular

Geri
Yukarı