PC uyku modundan çıkmıyor

turker89

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba iyi bayramlar arkdaşlar. Sorum başlıktada belirttiğim gibi bilgisayarı bir 15 dakikalığına uyku moduna bırakmıştım döndüğümde bir türlü açılmadı. Power tuşuna basılıtutarak kapattım ama yeniden başlattığımda sürekli bios ekranından sonra kendini resetliyor. Sorun harddiskten kaynaklanabilir diye düşündüm ve yeni aldığım harddiske windowsu kurdum. Hiçbir sıkıntı olmadan çalıştı kullandığım problemli harddisk SEAGATE ST31500341AS 1.5TB 32MB NCQ SATA2 Barracuda 7200.11 Rpm.

Bu hardiskin hiç bir problemi yoktu. Sandforce kontrolcüsü diye birşey varmış tam olarak bilmiyorum. Bildiğim kadarıyla yani uyku moduna alınca bu tarz sorunlar yaratıyormuş acaba öyle bir sorun olabilir mi veya sizin düşünceniz nedir, Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
power tuşuna basılı olarak kapattım dedin yani uykuya girerken pc kilitleniyor aynı sorun genelde bende oluyor sıkıntı grafik driver uyumsuzluğu olarak tahmin ediyorum hatta öyle uyumlu versiyonu kurarsam sıkıntı olmuyor güncel grafik driverı kullandığım zaman oluyor hatta notebook olduğundan batarya yı bitiriyor her şey fazlasıyla ısınıyor illa zorla kapatman gerekiyor tabi 15 dk çok kısa bi süre ama elektronik şans işi yani birde chkdsk yap hdd ye chkdsk te hata alırsan deneyeceğin hdd regenerator ü denemen olur çoğu zaman çözüm olur bad sectorler için :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı