PC Yüksek Performans Modunda Donuyor

DerdimPC

Decapat
Benim laptopum var ve oyunlarda yuksek performansa ihtiyacim oluyor ve guc seceneklerinden yuksek performansa alinca Zula'ya girdigimde oyun drop yiyor. Yani oyun 2 - 3 saniyeligine karariyor sonra tekrar geliyor. Lutfen yardim edin (Bu sorun sadece Zula'da oluyor.).

Muhtemelen belli bir yere kadar akıcı gidiyordur ondan sonra yetersiz soğutma ile birlikte kare düşüşleri ve takılmalar meydana geliyordur. Undervolt işlemini ve kullandığınız notebook'u temizleyerek işinizi halledebilirsiniz. Son sürücüleri kullandığınızdan emin olun. Arka plandaki uygulamalara göz gezdirin.

Ekran mı kararıyor yoksa oyun mu kararıyor ?
Oyun
Muhtemelen belli bir yere kadar akıcı gidiyordur ondan sonra yetersiz soğutma ile birlikte kare düşüşleri ve takılmalar meydana geliyordur. Undervolt işlemini ve kullandığınız notebook'u temizleyerek işinizi halledebilirsiniz. Son sürücüleri kullandığınızdan emin olun. Arka plandaki uygulamalara göz gezdirin.
Undervolt işleminden biraz bahsedermisiniz ? Internette arastirdim ama anlamadim

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı