PC'de Gamepad kullanımı

berkayvirtue

Kilopat
Daha fazla  
Hiç Xbox veya PS kullanmadım desem yeridir. Sadece PC'de birkaç kere Gamepad kullanmışlığım oldu. Bu aralar Gamepad ile oyun oynamak çok ilgimi çekiyor. Fakat Xbox veya PS'de bazı oyunlarda Gamepad'lerde aim assist olduğunu biliyorum. Sizce PC'de Gamepad ile hikayeli oyunlar oynarken aim assist gerekli mi? Veya Gamepad'i bağlayınca otomatikman aim assist geliyor mu oyuna?

Oyundan oyuna değişir. Her oyunda bu özellik bulunmayabilir. Bu özellik direkt Gamepad'in kendisinde değil, oyun ayarlarında oluyor.

Aim assist desteği varsa etkinleştirip kullanabilirsiniz. Yoksa tamamen manuel nişan almanız gerekmekte. Bu yüzden aim assist bulunmayan FPS oyunlarını kolla oynamak herkese göre değildir. Zevk almayabilirsiniz.

Oyundan oyuna değişir. Her oyunda bu özellik bulunmayabilir. Bu özellik direkt Gamepad'in kendisinde değil, oyun ayarlarında oluyor.

Aim assist desteği varsa etkinleştirip kullanabilirsiniz. Yoksa tamamen manuel nişan almanız gerekmekte. Bu yüzden aim assist bulunmayan FPS oyunlarını kolla oynamak herkese göre değildir. Zevk almayabilirsiniz.
Ben Resident Evil, Tomb Raider, Witcher tarzı oyunları Gamepad ile oynamak istiyorum. Aim assist gerekli midir sizce?

Gamepad bağlandığında genellikle aim assist özelliği olan oyunlar, bu özelliği otomatik olarak aktif ederler. Aim assist ile oynamak istemiyorsan ayarlardan değiştirebilmelisin. Mouse / klavyeye göre çoğunluk, gamepad ile oyun oynarken zorlanıyor, bu nedenle aim assistin en azından yapay zekalara karşı olması gereken bir özellik oldugunu düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı