PC'de Gamepad'e alışmak için oyun tavsiyesi

mertlev

Hectopat
Ben daha önce hiç konsol kullanmadım hep PC'den oynadım oyunları ama şu sıralar merak sardım Controller işine Logitech F710 aldım bilgisayara.

Ama bunu hangi oyunlarda kullanıp alışsam bilemedim şimdilik Rise Of The Tomb Raider oynuyorum ama alışamadım.

Oyun tavsiyeniz bekliyorum bu alete alışmak için.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Assassin's Creed kolla çok eğlenceli oluyor benim için. Resident Evil 2 ve 7 , GTA, Long Dark(Kolla denemedim ama güzel olur bence), Wticher 3 vb. oyunları oynayabilirsiniz.

Ben forza gibi yada pes gibi oyunlar dışında kol kullanmıyorum gerekte yok bence. Klayve mouse çok daha rahatıma geliyor.

Geçenlerde bir XboX360 gamepadi aldım fakat yaklaşık 15 senedir falan klavye mausta oyun oynadığım için Assassin's Creed odsseyi bile oynamakta zorlandım. Sıkıntı kamera koşmada falan değil de mesela skilleri kombolayarak atıyoruz çok garibime gidiyor. Skill atmadan önce şöyle bir geri çekiliyorum .

Platform oyunları oynamaya başladım çok zevkli. Hades falan da güzel oluyor alışana kadar böyle artık .

Hades ve broforce oyunlarını önerebilirim en basitten alışmak için.

Önem sırasına göre yıldız ekledim:
5 Yıldız
  • Katana ZERO
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 Yıldız
  • Hotline Miami (Sadece ilk oyun.)
  • Hollow Knight
  • Dead Cells
  • Ori and the Will of the Wisps
  • Celeste
  • The Messenger
  • Cuphead
  • Stardew Valley
  • Mark Of The Ninja Remastered
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 Yıldız

• My Friend Pedro
  • Guacamelee! 1-2
  • Ori and the Blind Forest
  • Blasphemous
  • To The Moon
  • Broforce
  • Spec Ops: The Line
2 Yıldız
  • Salt and Sanctuary
  • Death's Gambit
  • Hyper Light Drifter
  • Valfaris

Aynı durumu bende yaşıyorum yıllarımı klavye fare verince insan alışamıyor ben platform oyunları oynuyorum sana da tavsiyem o ilk deneyimim Doom olmuştu ve felaketti bu tarz hızlı FPS oyunları için daha erken platform oyunlarından devam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…