PC'de korkudan hiçbir şey yapamamak

Korkunun üstüne gitmedikçe korkuyu yenemezsiniz. Bu normal hayat içinde böyledir. Eldeki imkanları olabildiğince kullanmak gerekir.

Arch Linux kurarken "acaba yanlışlıkla Windows'u siler miyim?" diye korkuyordum. Ama en sonunda kurmuştum. Şu an çocuk oyuncağı. Hatta Windows kullanmıyorum. Bir şeye başlamanız bir şeyi bitirip yeni bir şeyi başlatabilir. Bunu denemeden göremezsiniz.

Ayrıca biz burada ne kadar anlatırsak anlatalım siz istemedikçe biz ne anlatırsak boş. Bunu sizinde istemeniz gerek. Sözde değil, gerçekten istemeniz gerek.

Merhaba, PC'de her şeyden korkuyorum. Vm kuruyorum HDD'den ses çıkınca vm kullanamıyorum. SSD'ye kurayım diyorum yer sıkıntısından dolayı kuramıyorum korkuyorum. GPU ağır oyunlarda 77 derece oluyor korkuyorum. Dual boot yapmak istiyorum ama korkuyorum. Bu korkularımı nasıl yenerim?
FPS'i sınırlayarak ekran kartı ısısını düşürebilirsin. Mesela ben AC Odyssey oyununu 30 FPS'de oynuyorum. FPS'i ekran kartı ayarlarından (NVİDİA ise NVİDİA denetim masası) veya Riva Tuner üzerinden sınırlayabilirsin.

Öte yandan, ekran kartı ömrü gerçekten çok düşük. Keşke 10 yıl garantisi olsa.

Korkunun üstüne gitmedikçe korkuyu yenemezsiniz. Bu normal hayat içinde böyledir. Eldeki imkanları olabildiğince kullanmak gerekir.

Arch Linux kurarken "acaba yanlışlıkla Windows'u siler miyim?" diye korkuyordum. Ama en sonunda kurmuştum. Şu an çocuk oyuncağı. Hatta Windows kullanmıyorum. Bir şeye başlamanız bir şeyi bitirip yeni bir şeyi başlatabilir. Bunu denemeden göremezsiniz.

Ayrıca biz burada ne kadar anlatırsak anlatalım siz istemedikçe biz ne anlatırsak boş. Bunu sizinde istemeniz gerek. Sözde değil, gerçekten istemeniz gerek.
O zaman bu hafta sonu dual boot yapacağım. Konu açarım yardım için.

30GB alanı linux'a ayırsam diskte performans kaybı olur mu?
@Kernelginar.
Ve aynı zamanda GRUB beni korkutuyor. Sanırım sanal makine ile kullancağım.

Bir donanımı yalnızca kullanarak bozmak için büyük çaba sarf etmek gerekli. O donanımın bozulacağı varsa bozulur, ister boşta yatsın ister kullanılsın.

Ekran kartları birkaç yıl sonra arızalanıyor. 29 yaşındayım, çocukluktan beri PC kullanıyorum ve bence bir PC'de en hızlı bozulan parça ekran kartı.

30GB alanı Linux'a ayırsam diskte performans kaybı olur mu?
@Aguilar.
Ve aynı zamanda GRUB beni korkutuyor. Sanırım sanal makine ile kullancağım.

GRUB'ın nesinden korkuyorsun?

Mis gibi önyükleyici. Ayrıca performans kaybı olmayacağını önceki konunuzda da söyledim. Yükleyecekseniz yükleyin.

GRUB'ın nesinden korkuyorsun?

Mis gibi önyükleyici. Ayrıca performans kaybı olmayacağını önceki konunuzda da söyledim. Yükleyecekseniz yükleyin.
GRUB'un çok hatalı olduğunu duydum. Windows'a boot etmeye kalkınca GRUB Rescue gibi bir hata verdiğini duydum.
@Kernelginar.

GRUB'un çok hatalı olduğunu duydum. Windows'a boot etmeye kalkınca GRUB rescue gibi bir hata verdiğini duydum.
@Kernelginar.

Böyle bir hata ile hiç karşılaşmadım. Bilmiyorum nerede gördünüz ama şu an öyle bir sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı