PC'den iCloud'a fotoğraf yükleme

tolganevermind

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Uzunca bir süredir iPhone 6 kullanıcısıydım. XR modeline geçtim. Önceki telefonumun Wi-Fi anteni veya modülünde sıkıntı vardı, bağlanamıyordum. Dolayısıyla iCloud'a fotoğraflarımı yedekleyemedim. Ancak bilgisayarıma fotoğrafları fiziksel olarak aktardım. Şu an istediğim şey bu fotoğrafları bilgisayardan iCloud'a yükleyip yeni cihazımda ulaşmak. Depolama alanından dolayı fiziksel olarak telefonuma yüklemek istemiyorum, yalnızca iCloud'dan ulaşmak istiyorum. Ama PC üzerinden iCloud'a yüklemeyi bir türlü yapamadım. Güncel Windows 11 kullanıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de Windows 11 üzerinden az önce denedim. Tarayıcı üzerinden (chrome) iCloud'a girdim, fotoğraflar uygulamasına girdim ve üst menüde yer alan "artı" simgesinden iki fotoğraf yükledim. Sorunsuz şekilde aktarım yapıldı.

Nasıl bir yöntem denediğini anlatır mısın?

Apple’ın sitesindeki yönergelere göre: Yüklemek istediğim fotoğrafları, dosya gezginindeki Icloud fotoğraflar klasörüne atıp eşzamanlanmasını beklemem gerektiğiydi. Ancak olmadı. Pc üzerinden Icloud uygulamasından yapamayınca aynı yöntemi ben de denedim. Birçok fotoğrafıma “desteklenmeyen tür” gibi hatalar aldım. Nasıl oluyor da Iphone’dan çekilen fotoğraflar için bu hatayı alıyorum bilmiyorum :) Ayrıca videolarımı yüklemeyi de desteklemiyor.

Geri
Yukarı