PC'den TV'ye görüntü verilmiyor

dr1.6

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/ Müzisyen
Sorunum başlıktaki gibidir. PC'de ana monitör olarak kullandığım monitörü ekran kartının HDMI girişi ile kullanıyorum. TV'yi de anakarttaki HDMI girişinden bağlıyorum. Görüntü bu yüzden gelmiyor olabilir mi? Cevaplar için şimdiden teşekkürler 🙂

Sorunum başlıktaki gibidir. PC'de ana monitör olarak kullandığım monitörü ekran kartının HDMI girişi ile kullanıyorum. TV'yi de anakarttaki HDMI girişinden bağlıyorum. Görüntü bu yüzden gelmiyor olabilir mi? Cevaplar için şimdiden teşekkürler 🙂

Anakartınızdan onboard görüntü almak için ekran kartını çıkarmanız gerekiyor.

Bir HDMI çokşayıcı almanız sizin için iyi olur.

Her ikisinin sürücüsünüde kurarsanız veya güncellerseniz hem anakart hem ekran kartı üzerinden görüntü verir. (Şu an Ana ekranım R7 240 VGA ikinci ekranım onboard vga)
Windows ve P tuşuna basarak yinele veya uzat yapmayı denediniz mi?

DÜZENLEME: Profilinizdeki işlemcinin dahili görüntüleme birimi yokmuş.

Bazı anakartlarda (Özellikle DELL kasalarda) hem GPU hemde onboard ekran kartı kullanılabiliyor. Anakartında bu özellik varmı araştırabilirsen kullanabilirsin, ancak normal şartlarda arkadaşların dediği gibi bu özellik olmayan sistemler de sadece Ekran Kartı üzerinden görüntü verebilirsin.

Anladığım kadarı ile TV'ye görüntü vermek için çıkışın yine ekran kartından olması gerekiyor. Ekran kartımda 1 HDMI 3 DisplayPort girişi var. TV'de de DisplayPort girişi vardı sanırım. Yoksa da HDMI'dan DisplayPort'a dönüştürücü bir aparat bulursam bu işi çözerim sanırım.

Anladığım kadarı ile TV'ye görüntü vermek için çıkışın yine ekran kartından olması gerekiyor. Ekran kartımda 1 HDMI 3 DisplayPort girişi var. TV'de de DisplayPort girişi vardı sanırım. Yoksa da HDMI'dan DisplayPort'a dönüştürücü bir aparat bulursam bu işi çözerim sanırım.
Sadece üst segment TV'ler de DP çıkışı vardır. Eğer varsa dediğiniz gibi, DP ile bu işi çözebilirsiniz. Eğer yoksada DP to HDMI kablo ilede bunu çözebilirsiniz.

Ya da sadece bir HDMI çokşayıcı almalısınız böyle ikisindende tek bir HDMI'dan görüntü alabilirsiniz.

Bende aynısını düşündüm, eğer DP girişi varsa TV'de ve Kasa'da en güzeli DP to HDMI dönüştürücü, eğer aynı görüntü almak isterse bu şekilde de alabilir, ancak ileride farklı görüntü almak isterse sorun yaşar. En mantıklısı DP to HDMI şuanda, sadece dediğim gibi eğer TV ve kasa DP destekliyorsa.

Geri
Yukarı