PCH Antumbra | R5 5600 vs Sinerji PCH Barit R5 5500

my last mistake

Hectopat
Şimdi arada 3100 liralık bir fark var. Sizce bu farka değer mi? ekran kartı dışında çok bir bilgim yok donanım açısından. Sinerji'den geçen aynısını aldım, tekrar alacağım. Eğer öteki xt olan değer diyorsanız ve fps açısından bariz fark varsa onu alacağım.

Şimdi arada 3100 liralık bir fark var. Sizce bu farka değer mi? ekran kartı dışında çok bir bilgim yok donanım açısından. Sinerji'den geçen aynısını aldım, tekrar alacağım. Eğer öteki xt olan değer diyorsanız ve fps açısından bariz fark varsa onu alacağım.

xt modeli ile arada %1 gibi bi fark varken 5500 ile 5600 arasında %10 gibi bi fark var.

Açıkçası 5600'lük sistem 3100tl'lik fiyat farkını kesinlikle karşılıyor. Bütçen uyuyorsa bu sistemi almanı öneririm. Ancak hangisini alırsan al kesinlikle PSU'sunu değiştir. Ucuza denk getiricem diye sisteminden olma. Çünkü bu tür sistemlerde genelde dandik Psu kullanılıyor. PSU bilgisayarın en önemli parçalarından sistemin ona emanet çünkü. :D Biraz daha bekle yeni sistemler gelir demek isterdim ancak Türkiye şartlarında her an zam gelme olasılığı olduğu için bir korku söz konusu. Ve 2 ekran kartı arasında da ortalama olarak 100fps alınan bir oyunda 15-20 ye yakın fps farkları var. Zaten işlemcileri söylemiyorum bile. 5600, 5500 e göre baya güçlü bir işlemci.

Hocam aradaki farka kesinlikle değer, PCH’nin işlemcisi Sinerji’nin işlemcisinin bir model üstü, ayrıca Sinerji’nin ekran kartının 10 GB belleği varken PCH’nin ekran kartının 12 GB belleği var. Ayrıca PCH’nin SSD’si 32 GB daha fazla. Aradaki 3300’lük farka kesinlikle değer.

Bu durumda 3100 çok fazla bir rakam kalıyor o zaman bence.

Ah ya daha geçen hafta 15.500 dü şu, parayı yeni topladım anca, o zaman değerdi de şimdi 3100 lira söylediğiniz oranlara bence hiç değmeyecek gibi.
Hocam aradaki fark %1 değil, önceden de dediğim gibi asus 6700 xt’nin belleği 12 GB iken sapphire 6700’ün belleği 10 GB. Bu linkten iki ekran kartının karşılaştırmasını inceleyebilirsiniz: Asus Dual Radeon RX 6700 XT 12GB GDDR6 - Sapphire Radeon RX 6700 10GB Karşılaştırması - Epey
Ekran kartı + işlemci + SSD farkı olunca 3100’lük fark kesinlikle değer. Bence bütçeniz varsa kesinlikle PCH olanı alın.

Son düzenleme:
Hocam aradaki fark %1 değil, önceden de dediğim gibi asus 6700 xt’nin belleği 12 GB iken sapphire 6700’ün belleği 10 GB. Bu linkten iki ekran kartının karşılaştırmasını inceleyebilirsiniz: Asus Dual Radeon RX 6700 XT 12GB GDDR6 - Sapphire Radeon RX 6700 10GB Karşılaştırması - Epey
Ekran kartı + işlemci + SSD farkı olunca 3100’lük fark kesinlikle değer. Bence bütçeniz varsa kesinlikle PCH olanı alın.
testlere baktım yani 10-15 fpslik bir fark var ki zaten 10-15 fps farkını anlayana da bilgisayarımı veririm :D

şu an incehesap'taki 20 bin oldu bilgisayar ben alasıya 😄 gerçi 6750 xt koydular kart olarak.

artık az önce sinerji'dekini sipariş geçtim. zaten benim oyunla işim çok yok, iş ve eve aldım ilkinden de gayet memnunum.

neyse teşekkürler yine de sağ ol hocam.

Dosya Ekleri

• FDSD.jpg
    FDSD.jpg
    149,1 KB · Görüntüleme: 14

Geri
Yukarı