PCI 4x riser kart çoğaltıcı çalışır mı?

vReply

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, anakartimda 16x ve 4x var. 16x e Riser cogaltici takip çaliştiriyorum. 4x e taktiğimda hiçbir tepki alamiyorum. Sorumda burda başliyor. 4x riser karti çaliştirir mi?

Çalışır fakat BIOS ayarından slotların hız değerini ayarlamanız gerekiyor. Veri yolunu tüm slotlara 4x olacak şekilde dağıtmalısınız. Aksi takdirde 16x slotta çalışacak ve 4x slotta çalışmayacaktır. Bunun nedeni BIOS üzerinde varsayılan değer olarak 16x slot aktifken 4x slotu 1x hızında çalıştırmasıdır.

Ekran kartınız nedir?
1660s
1x bile çalıştırır.
4x e direkt riser bağladığınızda çalışıyor mu? Port arızalı olmasın?
Direk bağlandında Pcı 16x e takili olan kartları bile göremiyorum.
Çalışır fakat BIOS ayarından slotların hız değerini ayarlamanız gerekiyor. Veri yolunu tüm slotlara 4x olacak şekilde dağıtmalısınız. Aksi takdirde 16x slotta çalışacak ve 4x slotta çalışmayacaktır. Bunun nedeni BIOS üzerinde varsayılan değer olarak 16x slot aktifken 4x slotu 1x hızında çalıştırmasıdır.
Bu ayarı biostan bulmaya çalişcam. Umarim, olur.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Riser kartı 4X girişe taktığım da hem tepki alamıyorum. Hem Linux sistem başlamıyor hem de main boarddan aldığım giriş ekrana görüntü vermeyi kesiyor. Konu hakkında bilgisi olan olan bir pat var mı?

Çok şart değil bu dediğiniz iki giriş için. Keza 1x hızında çalışsa bile tüm kartları görecektir. Büyük ihtimalle port bozuk.

Çok şart değil bu dediğiniz iki giriş için. Keza 1x hızında çalışsa bile tüm kartları görecektir. Büyük ihtimalle port bozuk.
İlk başta benimde aklıma böyle birşey geldi fakat bu porta tek bir ekran kartı bile bağlasam sonuç aynı oluyor linux başlamıyor ve mainboard'dan görüntü alamıyorum veya herhangi bir ekran kartından girişe herhangi birşey bağladığımda kısa devre yapıyor olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı