PCI-e 3.0 anakartta PCI-e 4.0 ekran kartı performansı

5500 alıcağına i5 10400F alması daha mantıklı bahsettiğin işlemci için anakart yenilemesi lazım üstüne kötü bir işlemci 5600 olsa anlarım.
Fikri ben vermedim, ayrıca kötü bir işlemci değil. 11400F'den %1-2 daha iyi bir işlemci. Kaldı ki 6600'e gayet yeterli.

RX 6400 kullanıyorum ve sadece %2 performans kaybettim yani RX 6400'de neredeyse performans kaybı yok.
@Jezo
Dislike sebebin nedir?
2 sorum var 1.
Kartı kullanıyor musunda bu dislikeyi atıyorsun?
Son olarak %2 performans kaybı neredeyse hiçbir şey.

Eğer inanmıyorsan imzamda kart incelemesi var yani FPS değerlerine bakabilirsin.

Aynı modeli kullanıyorum.
%2 performans kaybı yok.

İncelemene baktım ve hangi %2 :D ekran kartı kullanımın 30'a kadar düşüyor stabil değil CPU kullanımı %99. tek merak ettiğim senin darboğaz kavramını anlayıp anlamadığın.

Darboğaz olmasının nedeni CPU ile kayıt almam bunu düşünebilirdin.
Ziya %99 CPU kullanımıda CPU ile kayıt almam bunu da ayrıca düşünebilirdin çünkü sende de aynı GPU var ve kartta h. 264 kodek yok.

Son olarak FPS değerlerini kayıt dışı ortalamasını yazdım onu da okuyup PCI-e 4.0 testi ile karşılaştırabilirdin.

Darboğaz olmasının nedeni CPU ile kayıt almam bunu düşünebilirdin.
Ziya %99 CPU kullanımıda CPU ile kayıt almam bunu da ayrıca düşünebilirdin çünkü sende de aynı GPU var ve kartta h. 264 kodek yok.

Son olarak FPS değerlerini kayıt dışı ortalamasını yazdım onu da okuyup PCI-e 4.0 testi ile karşılaştırabilirdin.

Max MC oyuncusu araştırma yapmadan rehber hazırlarsa.

Max MC oyuncusu araştırma yapmadan rehber hazırlarsa.

Tamam kardeşim senin bunu bilmemen beni Minecraft oyuncusu yaptı.
Technopat'ta rehber hazırlayacağım diye capture Card ve 2. bir monitör alacağımımı sandın?
Bu rehber kodeksiz bir kartla kayıt alınırsa sonuçlarınıda göstetiyor bunu kaçırmışsın sanırım.
😁

6400’ün performans eksikliği için kartı kullanmamız gerekmiyor. PCIe X4 arayüzü 3.0’da düşük çaplı oyunlarda sorun yaşatmayacaktır fakat VRAM’i sömüren oyunlarda 3.0 arayüzü 4.0’dan oldukça geri kalacaktır basitçe.

Geri
Yukarı