PCI-e 4.0 ekran kartı PCI-e 1.0 anakartta görüntü vermiyor

Daha fazla  
RAM
2 gb ddr2
SSD veya HDD modeli
2tb hdd
Ekran kartı
Rtx 3060
Anakart
ga-ma74gm-s2 rev 4.4
İşlemci
Athlon ıı x2 250
Biliyorum sistem çok eski. Konu dalga geçmek içinde değil lakin az da olsa idare etmem gerekiyor. RTX 3060 ekran kartımı anakarta takıp kullanınca sorun yok lakin driver yüklediğimde ise ekrandaki sinyal gidiyor ve bir daha gelmiyor. Driver olmadanda 2006'da çıkan aşırı düşük sistem isteyen Rfactor oyununu bile oynayamıyorum. Donanım tarafında sorun yok tek tek denedim ne ekran kartında ne PSU'da. Çözümü nedir? Neredeyse 2 aydır uğraşıyorum aynı şeyleri tekrarlıyorum belki olur diye :(

Sisteminiz aşırı eski olduğu için güncel sürümleri kaldirmiyor olabilir. Güncellemeden kullanın ama sistemi tamamen yükseltmezseniz RTX 3060 gibi bir karta çok kötü yazık olur paraniz bosa gitmiş gibi düsünün.

Biliyorum sistem çok eski. Konu dalga geçmek içinde değil lakin az da olsa idare etmem gerekiyor. RTX 3060 ekran kartımı anakarta takıp kullanınca sorun yok lakin driver yüklediğimde ise ekrandaki sinyal gidiyor ve bir daha gelmiyor. Driver olmadanda 2006'da çıkan aşırı düşük sistem isteyen rfactor oyununu bile oynayamıyorum. Donanım tarafında sorun yok tek tek denedim ne ekran kartında ne PSU'da. Çözümü nedir? Neredeyse 2 aydır uğraşıyorum aynı şeyleri tekrarlıyorum belki olur diye :(

Hocam bu tür sorunlarla uğraşacağınıza sizin için mümkünse ekran kartını ve sistemi satın yeni bir hazır sistem alın yoksa çok uğraşırsınız.

Sisteminiz aşırı eski olduğu için güncel sürümleri kaldirmiyor olabilir. Güncellemeden kullanın ama sistemi tamamen yükseltmezseniz RTX 3060 gibi bir karta çok kötü yazık olur paraniz bosa gitmiş gibi düsünün.

Ya eskiden iyi kötü R3 1200 AF'li sistem vardı sattım üstüne biraz koyup Thrustmaster T150Pro aldım önümüzdeki haftalar satılmazsa 1250 TL'ye ikinci el R5 3600 alacagım satılırsa R3 2300X veya dengi işlemci ve anakart alacağım. Kısaca amacım az da olsa direksiyonu denemekti rfactor demoda 10-15 FPS alıyor çok drop yiyor en azından sabit 20 ya da 30 alsam öpüp başıma koyacağım :(

Hocam bu tür sorunlarla uğraşacağınıza sizin için mümkünse ekran kartını ve sistemi satın yeni bir hazır sistem alın yoksa çok uğraşırsınız.

Ekran kartı gitse gitse 6000-7000'e gider ona da yayın için sistem dizemem önümüzdeki zamanlar içinde ortalama bir sistem dizeceğim ki zaten oynadığım simülasyon oyunları hafif yayın açmama engel olmazlar kısaca amacım 2, 3 hafta beklemek yerine satın aldığım direksiyonuma alışmaktı. Teşekkürler tavsiyen için.

Ya eskiden iyi kötü R3 1200 AF'li sistem vardı sattım üstüne biraz koyup Thrustmaster T150Pro aldım önümüzdeki haftalar satılmazsa 1250 TL'ye ikinci el R5 3600 alacagım satılırsa R3 2300X veya dengi işlemci ve anakart alacağım. Kısaca amacım az da olsa direksiyonu denemekti rfactor demoda 10-15 FPS alıyor çok drop yiyor en azından sabit 20 ya da 30 alsam öpüp başıma koyacağım :(

R5 2300X ve R5 3600 işlemcilerinde darboğaz olur minimum R5 5500 islemcisini almanız fiyat olarak da uygundu 1700 TL biraz daha bekleyin alin bence.

R5 2300X ve R5 3600 işlemcilerinde darboğaz olur minimum R5 5500 islemcisini almanız fiyat olarak da uygundu 1700 TL biraz daha bekleyin alin bence.

İkinci el alacağım bütçem kısıtlı R5 3600 beni çok çok rahat ettirir ki R3 1200 AF ile bile rahatça birçok oyunu oynamıştım hem de 1080P'den daha düşük çözünürlükte.

İkinci el alacağım bütçem kısıtlı R5 3600 beni çok çok rahat ettirir ki R3 1200 AF ile bile rahatça birçok oyunu oynamıştım hem de 1080P'den daha düşük çözünürlükte.

RTX 3060ı tamamen besleyemez ama hocam tabii siz bilirsiniz bence en azından biraz daha bekleyip tam performansını almak sizin için daha iyi olurdu ikinci el R5 5500'ler 1400 civarı diye biliyorum yanlış olmasın piyasası artmadıysa.

RTX 3060ı tamamen besleyemez ama hocam tabii siz bilirsiniz bence en azından biraz daha bekleyip tam performansını almak sizin için daha iyi olurdu ikinci el R5 5500'ler 1400 civarı diye biliyorum yanlış olmasın piyasası artmadıysa.

Bursa'da R3 2300X bile 900 küsur R5 3600'ü 1800'e satıyorlar 1260TL'ye düşürdüm satılmazsa onu alacağım satılırsa daha düşük işlemci alacağım yapacağım bir şey yok bütçemi bekleyip yükseltememde. :(

Bursa'da R3 2300X bile 900 küsur R5 3600'ü 1800'e satıyorlar 1260TL'ye düşürdüm satılmazsa onu alacağım satılırsa daha düşük işlemci alacağım yapacağım bir şey yok bütçemi bekleyip yükseltememde.
Anladım hocam umarım o işlemciyi alabilirsiniz diyim ozaman

Yeni konular

Geri
Yukarı