PCI-e 4.0 olan SSD 3.0 slota takılırsa ne kadar hız verir?

Ali12231

Decapat
SSD veya HDD modeli
512 gb nvme m.2 ssd
İyi günler, PCI-e 4.0 1TB NVMe M.2 SSD'm var. Okuma hızı maksimum 3500mb/sn, yazma ise 2100mb/sn. fakat PCI-e 2.0 slot olan laptopa taktığımda maksimum okuma 500 civarı gözüküyor, yazma da az. Bunun sorunu nedir, nasıl çözebilirim?

1689252201305.png

Son düzenleme:
Slot maksimum bu hızı desteklediğinden böyle bir hız alıyorsun.

İyi günler, PCI-e 4.0 1TB NVMe M.2 SSD'm var. Okuma hızı maksimum 3500mb/sn, yazma ise 2100mb/sn. fakat PCI-e 3.0 slot olan laptopa taktığımda maksimum okuma 500 civarı gözüküyor, yazma da az. Bunun sorunu nedir, nasıl çözebilirim?

Eki Görüntüle 1860319

Laptopta işler biraz daha farklı işliyor. X4 X8 vesaire muhabbetleri var çok önemli değil takılmayın o hızlara ulaşamıyorum diye.

Laptopta işler biraz daha farklı işliyor. X4 X8 vesaire muhabbetleri var çok önemli değil takılmayın o hızlara ulaşamıyorum diye.
Düşük hızda çalışsa da verim yüksek olacaktır , Kamyonun hızlı gitmeyip güçlü gitmesi gibi düşünün .

Slot maksimum bu hızı desteklediğinden böyle bir hız alıyorsun.

Düşük hızda çalışsa da verim yüksek olacaktır, kamyonun hızlı gitmeyip güçlü gitmesi gibi düşünün.

PCI-e 3.0 olduğundan emin misin? SATA 3.0 hızında M.2 olabilir.

Hocam ben yanlış bakmışım, PCI-e 2.0'mış, biri X4 diğeri X8. SSD X8 de olduğuna göre bu hız normal mi? Çünkü X4 olanda başka SSD var NVMe, onda 2200mb/sn görebiliyorum.

Hocam ben yanlış bakmışım, PCI-e 2.0'mış, biri X4 diğeri X8. SSD X8 de olduğuna göre bu hız normal mi? Çünkü X4 olanda başka SSD var NVMe, onda 2200mb/sn görebiliyorum.

O X4 olan PCI 3 tür o yüzden alırsınız o 2200 MB ı. Normalde PCI 8 olandan daha yüksek hız alırsınız ama PCI 2.0 olduğu içi o hızları alıyorsunuz sorun yapmayın. Hangisinin kapasitesi daha yüksek ve daha çok kullanacaksanız yerlerini değiştirebilirsiniz. Biri HDD biri SSD gibi düşünün.

O X4 olan PCI 3 tür o yüzden alırsınız o 2200 MB ı. Normalde PCI 8 olandan daha yüksek hız alırsınız ama PCI 2.0 olduğu içi o hızları alıyorsunuz sorun yapmayın. Hangisinin kapasitesi daha yüksek ve daha çok kullanacaksanız yerlerini değiştirebilirsiniz. Biri HDD biri SSD gibi düşünün.

Hocam o zaman diskte mi sorun var? Çünkü PCI 2.0 X8 sürümü 4 GB/sn'ye kadar destekliyor.

1689257721803.png

Şimdi o tam öyle olmuyor şu yüzden bakın. Şimdi sizin bir işlemciniz var bir onun içinde veya dışında ekran kartınız var ve M.2 yuvalarınız var. X16 kanal ise bu bölünüyor hepsine X 8 +4 +4 gibi veya farklı kombinasyonlar ile. Bu yüzden tam olarak onu anlamak için yabancı forumlarda 1001 takla atmamız gerek laptop nasıl yapıldı diye. M.2'yi düzgün bir siteden aldıysanız sahte veya sorunlu olma ihtimalleri % 0,00 ile başlıyor.

Şimdi o tam öyle olmuyor şu yüzden bakın. Şimdi sizin bir işlemciniz var bir onun içinde veya dışında ekran kartınız var ve M.2 yuvalarınız var. X16 kanal ise bu bölünüyor hepsine X 8 +4 +4 gibi veya farklı kombinasyonlar ile. Bu yüzden tam olarak onu anlamak için yabancı forumlarda 1001 takla atmamız gerek laptop nasıl yapıldı diye. M.2'yi düzgün bir siteden aldıysanız sahte veya sorunlu olma ihtimalleri % 0,00 ile başlıyor.

Tamam o zaman, 1TB daha hızlı olanla 512 GB'yi yer değiştirsem ve sistemi 1TB olana kursam sistem daha hızlı olur. İlgi gösteren bütün arkadaşlara teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı