PCI-e 4.0 riser önerisi

Eskalofrio

Hectopat
Daha fazla  
2070 Super ekran kartı kullanıyorum. Kullandığım kasa MSI Gungnir 300r PCI-e 4.0 riser kablosu hakkında pek bilgim yoktur. Önerilerinizi bekliyorum.

Bana mı garip geldi bir kablo için 2600 TL çok değil mi?

Aslında değil. Şöyle bir durum söz konusu. Sen o kablo ile çok yüksek seviyede data transferi yapıyorsun. Gecikme, bozulma gibi bir duruma müsama gösteremezsin.

Bu durumda hem uyumluluk, hem manyetik alan koruması hem de dayanıklılık gibi durumlar işin içine girince maalesef evet pahalı ama değer.

Benim amacım ekran kartını dikey şekilde konumlandırmak sadece görüntü amaçlı teşekkür ederim önerileriniz için anakartım PCI-e 4.0 ekran kartı 3.0 herhangi bir sorun olur mu?

Benim amacım ekran kartını dikey şekilde konumlandırmak sadece görüntü amaçlı teşekkür ederim önerileriniz için anakartım PCI-e 4.0 ekran kartı 3.0 herhangi bir sorun olur mu?

Olmaz. 3.0 kablo da alabilirsin. Fakat 4.0 al almışken. Ucuz bir şey alayım geçeyim deme mavi ekran yersin gerek yok. Sertifikalı ürünler bunlar. Kart modeli yükseldikçe aradaki veri miktarı artıyor. 1050 ile AliExpress'den alınan kablo kullanılabiliyor ama sen 2080 takınca mavi ekran veriyor gibi. 3.0 ile 4.0 arasında bant genişliği farkı var. 3.0 kablo 4.0 desteklemez. Ama 4.0 kablo 3.0 destekler. Bu sebeple 4.0 almandan yanayım.

Geri
Yukarı