Çözüldü PCI-e 4 SSD slotuna PCI-e 3 SSD takılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nyks58

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
Yeni laptop aldım ve SSD takviyesi yapmak istiyorum. Laptopta ekstradan bir adet PCI-e 4 M.2 SSD slotu mevcut. Gen3 ve gen4 SSD'lerin performans farklarını kıyasladığımda dosya aktarım hızı haricinde sadece 3-5 saniye fark ettiği için ve gen3 SSD'ler daha ucuz olduğu için 970 EVO Plus alıp takmayı planlıyorum. Laptopumdaki PCI-e 4.0 slota gen 3 (PCI Express 3.0) SSD takabilir miyim?

Şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm
Arkadaşlar merhaba,
Yeni laptop aldım ve SSD takviyesi yapmak istiyorum. Laptopta ekstradan bir adet PCI-e 4 M.2 SSD slotu mevcut. Gen3 ve gen4 SSD'lerin performans farklarını kıyasladığımda dosya aktarım hızı haricinde sadece 3-5 saniye fark ettiği için ve gen3 SSD'ler daha ucuz olduğu için 970 EVO Plus alıp takmayı planlıyorum. Laptopumdaki PCI-e 4.0 slota gen 3 (PCI Express 3.0) SSD takabilir miyim?

Evet takabilirsiniz. Herhangi bir sorun olmaz.
Arkadaşlar merhaba,

Evet takabilirsiniz. Herhangi bir sorun olmaz.

Çözüm
Takabilirsiniz sadece gen4 hızı yerine gen3 hızında çalışacaktır.

Geri
Yukarı