PCI Express Güç Kablosu Nereye Bağlanır?

Cepten girdiğim için link veremiyorum.
Google'a Technopat ekran kartı montajı rehberi yaz. İzle videoyu Recep Abi ne güzel anlatmış. Aklıma daha başka çözüm gelmiyor.

@SypeR
@Atakan D.

Resimleri çekebildim nihayet . Gördüğünüz gibi PSU'dan gelen pc espress kablosu yok sadece kutu'dan çıkan var .

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar cevabınızı bekliyorum .

1 hafta önceden oynayacağın oyunları indirdin.
Şevkle yeni ekran kartının kutusunu açtın.
Ekran kartını kasaya takarken kendini kahraman gibi hissettin.
Artık sen eski sen değildin.
Bugun geri kalan hayatının ilk günüydü.
Bilgisayarı açıp oyunun ayarlarını high profile getirmek için can atıyorsun.

Heycandan ter bastı. Alnındaki ter damlası anakartın üzerine düşmesin diye alnını sildin.

O ne ?

PSU'un eski 6-pin connector'u bulunmuyor.
Yeni PSU alman lazım.

Hayal kırıklığı ve hüzün, sessizliğin derin koridorlarında materyalize oluyor..

Şimdi arkadaşım PSU'dan direk ekran kartının 6 ya da 8 pinlik güç girişlerine uyan kablo varsa onu tak. Ekran kartıyla gelen kabloyu kullanmak zorunda değilsin. Eğer direk PSU'ya bağlayamıyorsan o zaman kutudan çıkan kabloyu devreye sokacaksın.

Var. Çözebilirsin.

O videodaki resimde adamın elinde tuttuğu kablo varya. Onu HDD'ye güç girişi olarak bağladığın 4 delikli soketlerden birine takıyorsun. Daha sonra diğer ucunu da Ekran kartına bağlıyorsun. A oda ne ? Kart çalışmaya başladı. Artık geriye sürücüleri kurmak ve kartın sefasını çıkartmak kaldı :)

Bende o kablodan bahsediyordum .
Yardımlarıniz için teşekkürler . Zaten 250 tlyi zor biriktirmiştim .
Okulda yememistim ... Takacagım kartı şimdik .

Mobildeyim umarim yazim yanlislarindan ceza almam . :(

Gereksiz yere konu uzamış da uzamış. YouTube kanalımızı takip etmelisiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PSU değişimine gerek yok. Fotolarda zaten Molex kabloları mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD 4300FX ana kartim var...

gecenlerde AMD R9 280X VAPOR-X grafik karti satin aldim.. 500 W PSU kullaniyorum acaba bu grafik kartim ve anakartim icin yeterli midir ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı