PCI express SSD'ler

HDD olarak tek parçada 10TB üretilebilir teknoloji mevcut. Ömürleri uzun ve fiyatları SSD'ye göre ideal olması kullanıcıları her zaman çeker. SSD'lerin hızları yüksek ama kullandıkça ömürleri azalması ve belli bir süre sonrada varla yok arası çalışması en azından 10 yıllık bir süreçte SSD'ler HDD'lerin yerini alcağını sanmıyorum.

arkadaşlar sizi online gördüğüm için yazıyorum. bilgisayarıma uygun ssd almak istiyorum nelere dikkat etmem gerekli bir de sata portunun 2 mi 3 mü olduğunu nasıl öğrenebilirim yardımcı olursanız çok memnun olurum

Hiç sanmıyorum :D HDD ler depolama için vazgeçilmez bence olacak bence en az 2-3 belki de 5 sene daha.
Depolama,arşiv amaçlı HDD'leri 20 yıl daha kullanırız. Bizim gibi normal ev kullanıcıları SSD'yi sistem diski olarak kullanır anca. 1 TB harici SSD alayım filmlerimi burada depolayalım gibi şeyler Türkiye'de normal bir vatandaş için çok lükstür.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı