PC'ye macOS kurulumu logoda takılı kalıyor

Bakicnbzz

Decapat
Technopat YouTube kanalında PC'ye macOS kurma rehberi diye bir video gördüm Recep Baltaş abi detaylı bir şekilde anlatiyordu yaklasık 5 6 ay önce çekilmiş. Ben de ne zamandır PC'ye macOS kurmak istiyordum ama bir türlü adam akıllı bir rehber bulamamıştım. Bu videoyu izler izlemez hemen videonun altındaki linkten macOS High Sierra'yı indirdim ve WIN32 disk imager ile USB'ye yazdırdım daha sonra BIOS ayarlarini sıfırlayıp USB'den Boot ettim karşıma Clover önyükleme ekranı geldi. En bastakini seçtim ve karsıma Apple logosu çikti buraya kadar her sey güzel fakat sorun şu ki PC Apple logosunda kaldı ve hiçbir şekilde kurulum ekranına geçmiyor USB'yi cıkartıp başka bir USB girisine taktım yine aynısı oldu. Bu konu hakkında bilgisi olan abalerim bana yardim eder misiniz acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarın nedir acaba? Bende aynı sorunu yaşıyorum. Sanırım ekran kartı ile alakalı bir şey. Sorunun çözümünü bulursam buraya yazarım.
Kendim Topladım 1 buçuk yıl önce
AMD Ryzen 3 1200 Soket AM4 + Wraith Soğutucu 3.1GHz-3.4GHz 8MB 65W 14nm İşlemci
MSI A320M PRO-VH PLUS AM4 AMD Ryzen™ DDR4 3200+MHz (O.C.) USB 3.1 Anakart
GSKILL 8GB RipjawsV Kırmızı DDR4 2400MHz CL15 1.2V Single Ram
MSI GeForce GTX1050 Ti 4GT OC 4GB GDDR5 128Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı
Samsung 250GB 860 EVO SATA 3.0 (Okuma 550MB / Yazma 520MB) SSD
WD Blue 3,5" 1TB 64MB SATA III 6Gb/s 7200 RPM
COOLER MASTER MASTERBOX LITE 5 600W 80PLUS MidT ATX PENCERELİ KASA
AOC 21.5" G2260VWQ6 1ms 75Hz FreeSync DP Port+HDMI+VGA Full HD Gaming monitör
Onu nasıl seçiyoruz clover ekranında en başta install yazana bastım Apple logosu cıktı

Kendim Topladım 1 buçuk yıl önce
AMD Ryzen 3 1200 Soket AM4 + Wraith Soğutucu 3.1GHz-3.4GHz 8MB 65W 14nm İşlemci
MSI A320M PRO-VH PLUS AM4 AMD Ryzen™ DDR4 3200+MHz (O.C.) USB 3.1 Anakart
GSKILL 8GB RipjawsV Kırmızı DDR4 2400MHz CL15 1.2V Single Ram
MSI GeForce GTX1050 Ti 4GT OC 4GB GDDR5 128Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı
Samsung 250GB 860 EVO SATA 3.0 (Okuma 550MB / Yazma 520MB) SSD
WD Blue 3,5" 1TB 64MB SATA III 6Gb/s 7200 RPM
COOLER MASTER MASTERBOX LITE 5 600W 80PLUS MidT ATX PENCERELİ KASA
AOC 21.5" G2260VWQ6 1ms 75Hz FreeSync DP Port+HDMI+VGA Full HD Gaming monitör

Onu nasıl seçiyoruz clover ekranında en başta install yazana bastım Apple logosu cıktı

Clover menüsünde alt satırda ayarlar ikonu mevcut. Ayarlara girip config yazana tıklayacaksınız.

• Makineye uygun config dosyasını varsayılan yapmak için config.plist olarak kaydedin.
  • Kurulum öncesi ve sonrası için uygun config.plist dosyasını Clover ekranında options –> configs kısmından seçebilirsiniz.

• Makineye uygun config dosyasını varsayılan yapmak için config.plist olarak kaydedin.
  • Kurulum öncesi ve sonrası için uygun config.plist dosyasını Clover ekranında options –> configs kısmından seçebilirsiniz.
High sierra olmayınca Mojave'yi indiriö
Vallahi ne yapsam PC inat ediyor Apple logosunu geçmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı