PC'yi en sağlıklı kapatma yöntemi nedir?

Slyrox

Centipat
Daha fazla  
Ben PC'yi kapattıktan sonra 2-3 dakika bekleyip prizin anahtarından elektriği kesiyorum. Birçok forumda en sağlıklı PC kapatma yönteminin böyle olduğunu gördüm. Benim amacım elektriği kesmek.

Ben PC'yi kapattıktan sonra 2-3 dakika bekleyip prizin anahtarından elektriği kesiyorum. Birçok forumda en sağlıklı PC kapatma yönteminin böyle olduğunu gördüm. Benim amacım elektriği kesmek.

Dümdüz arkadan Power Supply kabosunu kopartmak (!)
Hocam şaka maka dümdüz bilgisayarı kapatıyorum herhangi farklı bir şey yapmıyorum.

Windows menüsünden kapat tuşuna basmak yeterli. Elektriğini de kesmek istiyorsanız kasa kapandıktan sonra fişini çekebilirsiniz.

Hocam her gün bilgisayara bakıyorsanız eğer masaüstünden kapamanız yeterli ama haftada 2-3 kere bakıyorsanız arka'daki güç kaynağı düğmesinden kapamanız sağlıklı olur.

Kapatıp açmak değil de bir akım korumalı priz kullanman daha hayırlı olur PC'yi kapattıktan sonra fişten çekmeye çok gerek yok.

Topraklama sağlıklı ise bilgisayarı normal kapatmak yeterli olacaktır ama topraklamaya güvenmiyorsanız fişten kapatmak en sağlıklı yöntem olacaktır.

Hocam her gün bilgisayara bakıyorsanız eğer masaüstünden kapamanız yeterli ama haftada 2-3 kere bakıyorsanız arka'daki güç kaynağı düğmesinden kapamanız sağlıklı olur.
Kapatılmadığı takdirde ne gibi sorunlar oluşur hocam?

Kapatıp açmak değil de bir akım korumalı priz kullanman daha hayırlı olur PC'yi kapattıktan sonra fişten çekmeye çok gerek yok.
Arkasındaki düğmeyi basmak da yeterli olmuyor mu?

Kapatılmadığı takdirde ne gibi sorunlar oluşur hocam?

Arkasındaki düğmeyi basmak da yeterli olmuyor mu?

Hocam PSU çok iyi demiyorsan PC komple kapandıktan sonra prizin açma kapama tuşu varsa oradan prizin elektriğini kes yoksa prizi sök.

Hocam Windows'tan normal bir şekilde kapatın 10-15 saniye bekleyip prizin anahtarından da kapatın bu kadar.

Geri
Yukarı