Çözüldü PDF dosyalarının otomatik açılmasını sağlamak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hayalbaz7

Hectopat
Günaydın arkadaşlar, bilgisayarımda Chrome ve IDM kurulu. Üzerine tıkladığım PDF iniyor ama ben bunu bulamıyorum. İndirilen PDF'in otomatik açılmasını nasıl sağlarım? Bir de eğer mümkünse indirdiğim PDF'nin aynısından yanlışlıkla tekrar indirmek istemiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Çözüm
Günaydın arkadaşlar, bilgisayarımda Chrome ve IDM kurulu. Üzerine tıkladığım PDF iniyor ama ben bunu bulamıyorum. İndirilen PDF'in otomatik açılmasını nasıl sağlarım? Bir de eğer mümkünse indirdiğim PDF'nin aynısından yanlışlıkla tekrar indirmek istemiyorum. Yardımcı olur musunuz?
Merhaba ve günaydın. IDM'de zaten iki kere üst üste indiremiyor ya da indirmeden önce size uyarı veriyor olması gerek. İndirdiklerinizi bulamamanıza gelirsek:
Screenshot_1.png

Tüm Windows'larda sağ altta böyle bir kısım olmalı. Size arkaplanda çalışan işlemleri gösterir. En alttaki etrafında bir ok işareti olan dünya sembolü IDM'indir. Ona çift/tek tıklayın ve açın. Şöyle bir ekran göreceksiniz:
Screenshot_2.png

İndirmelerinizin üzerine sağ tıklayın...
Screenshot_3.png

... ve "Klasörü aç" deyin. Bu indirdiklerinizi bulmanızı sağlar.

Chrome'da otomatik olarak açmaya gelince:

1. Chrome'a girin.
  2. Sağ üstte bu simgeye tıklayın ve
    oLoRPrHJd7m46sWijX6zBWnEnfslP62AxJSwt5Nj0bNbpaYHz2pyscExleiofsH2kQ=h18
    EV5TuFAJKXVLHsXcv3ZGBCfUDmxLZFeptGP7FroL_50QrO7tPB2glo8454Cy-JLRYgg=h18
    oradan "Ayarlar" ya da "Seçenekler" kısmına tıklayın.
  3. En aşağıya inin ve "Gelişmiş Ayarlar"a tıklayın.
  4. "Gizlilik ve Güvenlik" kısmının altındaki "Site ayarların"a tıklayın.
  5. En altlarda "PDF Belgeler" seçeneği olacak. Tıklayın.
  6. Ve karşınıza çıkan seçeneği kapatın.
Merhaba ve günaydın. IDM'de zaten iki kere üst üste indiremiyor ya da indirmeden önce size uyarı veriyor olması gerek. İndirdiklerinizi bulamamanıza gelirsek:
Screenshot_1.png

Tüm Windows'larda sağ altta böyle bir kısım olmalı. Size arkaplanda çalışan işlemleri gösterir. En alttaki etrafında bir ok işareti olan dünya sembolü IDM'indir. Ona çift/tek tıklayın ve açın. Şöyle bir ekran göreceksiniz:
Screenshot_2.png

İndirmelerinizin üzerine sağ tıklayın...
Screenshot_3.png

... ve "Klasörü aç" deyin. Bu indirdiklerinizi bulmanızı sağlar.

Chrome'da otomatik olarak açmaya gelince:

1. Chrome'a girin.
  2. Sağ üstte bu simgeye tıklayın ve
    oLoRPrHJd7m46sWijX6zBWnEnfslP62AxJSwt5Nj0bNbpaYHz2pyscExleiofsH2kQ=h18
    EV5TuFAJKXVLHsXcv3ZGBCfUDmxLZFeptGP7FroL_50QrO7tPB2glo8454Cy-JLRYgg=h18
    oradan "Ayarlar" ya da "Seçenekler" kısmına tıklayın.
  3. En aşağıya inin ve "Gelişmiş Ayarlar"a tıklayın.
  4. "Gizlilik ve Güvenlik" kısmının altındaki "Site ayarların"a tıklayın.
  5. En altlarda "PDF Belgeler" seçeneği olacak. Tıklayın.
  6. Ve karşınıza çıkan seçeneği kapatın.

Çözüm
Çok teşekkür ederim. Bir soru daha sormak istiyorum izninizle. Daha önceden Google Chrome'da İdm uzantısı oluyordu. Şimdi onu bulamıyorum. Neden ne olabilir?
Aslında IDM'in kendi menüsünden kuruluyor ama tam olarak nasıl yapıldığını hatırlayamadım. Ama eklenti adresi ekte:

Geri
Yukarı