Pe foam ve tape mod yapılmalı mı?

Serush

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 7600X, MSI PRO B650-P WIFI, * Sapphire Pulse ITX Radeon RX 570 8GB * Kingston DDR5 32GB(2x16GB) 5600MHz CL36 Fury Beast, Sharkoon SS-COOLZERO-750 750W, Arctic LIQUID FREEZER II 240, DeepCool CC560
TH80 Pro Gateron yellow kullanıyorum. Sesi çok hoşuma gidiyor ama daha tok olsa daha hoşuma gider miş gibi geliyor. Yapan var mı? Yapmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Klavyenizde PE-Foam hali hazırda zaten var. Tape-mod da yaparsanız iyi olur. Yanlış hatırlamıyorsam TH80 serisindeki foamlar bayağı ince ve çok bir işe yaramıyor denilebilir. Kasayı açmışken foam niyetine pamukla doldurursanız iyi olabilir.

Klavyenizde PE-Foam hali hazırda zaten var. Tape-mod da yaparsanız iyi olur. Yanlış hatırlamıyorsam TH80 serisindeki foamlar bayağı ince ve çok bir işe yaramıyor denilebilir. Kasayı açmışken foam niyetine pamukla doldurursanız iyi olabilir.
Pamuk işlemini bilmiyorum ve sağlıklı olduğunu sanmıyorum. Batarya var içinde. Riskli değil mi?

Pamuk işlemini bilmiyorum ve sağlıklı olduğunu sanmıyorum. Batarya var içinde. Riskli değil mi?
Yani şimdi risk var fakat gerçekten düşük bir ihtimal. Reddit'te bunun örnekleri çokça var ama genellikle pil alev almıyor, sadece şişiyor. Eğer bu durumun yaşanmasından korkuyorsanız pili çıkartıp kullanmaya devam edebilirsiniz. Ama hani pil çok nadiren alev aldığı için endişelenmenize gerek yok.

Yani şimdi risk var fakat gerçekten düşük bir ihtimal. Reddit'te bunun örnekleri çokça var ama genellikle pil alev almıyor, sadece şişiyor. Eğer bu durumun yaşanmasından korkuyorsanız pili çıkartıp kullanmaya devam edebilirsiniz. Ama hani pil çok nadiren alev aldığı için endişelenmenize gerek yok.
Korkutuyor bir tık ya, Tape için elektrik bandı çekmem daha sağlıklı mı olur yoksa kağıt bant mı çekeyim PCBye?

Korkutuyor bir tık ya
Hocam sıkıntı çıkmaz ama gönlünüz rahat etmeyecekse pili çıkartabilirsiniz.

Tape için elektrik bandı çekmem daha sağlıklı mı olur yoksa kağıt bant mı çekeyim PCBye?
Hocam sakın elektrik, koli bandı gibi bantlar kullanmayın. Bantları çıkartacağınız zaman PCB'ye hasar verirsiniz. En sağlıklısı boyacı bandı (maskeleme) kullanmak olacaktır. 3-4 Kat bant çekerseniz yeterli olacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2den sonrası çok fark etmiyor diyolar, deneyiminiz var mı?

2den sonrası çok fark etmiyor diyolar, deneyiminiz var mı?
3 Kat en ideali. Ben 3 kere kendi klavyelerime ve 2-3 kere de arkadaşların klavyelerine yaptım. Denemek için kendi klavyelerimden birisine 5 kat çekmiştim. Çok fark olmamıştı diye hatırlıyorum. Siz 3 kat çekerseniz yeterli olacaktır.

Bu mavi maskeleme bant ile kağıt bant aynı galiba yanlış mıyım?

Bu mavi maskeleme bant ile kağıt bant aynı galiba yanlış mıyım?
Aynı hocam. Bundan.
Vege Maskeleme Kağıt Bant Gp 48mm x 30mt 61,00 TL En Düşük En Uygun  Fiyatlar | Ücretsiz Kargo Seçenekleriyle | urunsec.com'da

Yeni konular

Geri
Yukarı