Pegatron IPX41-D3 sisteme işlemci önerisi

M. Can

Hectopat
Daha fazla  
Pegatron IPX41-D3 anakarta sahibim. Desteklediği en üst düzey kendi bünyesinde performanslı işlemci arıyorum.

Ayrıca bu anakartta yapılabilecek ilave tavsiyelerde de bulunabilir misiniz?
  • -İşlemci
  • -Ekran kartı
  • -PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
771 pin modlu Xeon kullanabilirsiniz fakat modlu BIOS bulmanız gerekiyor.
Resmi olarak desteklenen en iyi işlemciler ise, 4 çekirdekli Quad serisidir.

Görüşleriniz ve değerli yorumlarınız için teşekkür ederim bir kaç bütçe ve araştırma sonucunda alabileceğim özellikde işlemci ve ekran kartı soracagım uygunluğu nedir?

intel Q6600
intel Q9400

Ekran kartı R7 240 2GB - R7 250 2 GB

350w psu yeterlimidir?

işlemci hangisi olmalı aynı zamanda bir kaç programda kullanıyorum sadece küçük çaplı oyun değil.

Görüşleriniz ve değerli yorumlarınız için teşekkür ederim bir kaç bütçe ve araştırma sonucunda alabileceğim özellikde işlemci ve ekran kartı soracagım uygunluğu nedir?

intel Q6600
intel Q9400

350w psu yeterlimidir?

işlemci hangisi olmalı aynı zamanda bir kaç programda kullanıyorum sadece küçük çaplı oyun değil.
1- Q9400 tercih et. (Q9650'ye zorlayabilirsen daha iyi olur. Ama illa ki bu ikisinden biri olacak diyorsan Q9400 tabii ki.)
2- İkisini de alma. GTX 750 Ti al.
3- Yeterli.

Son düzenleme:

intel Q6600
intel Q9400

350w psu yeterlimidir?

Arkadaşım sana yardımcı olamayacağım ama sana bir sorum olacak. Aynı anakarta sahibim ve eğer işlemcini aldıysan, Bi uyuşmazlık oldumu anakart ile işlemci arasında ? . Bende almayı düşünüyorumda sonradan benim için bi sıkıntı çıkmasın diye sordum. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı