Pegatron IPX41-D3 Üzerinde Açıkta Duran İşlemciye Benzer Şey

alikml042

Centipat
Selamlar. Bu sistem çok eski yaklaşık 13 yıllık. Benim bu konularda pek bir bilgim yok kasa tozlandı artık fandan çok ses gelmeye başladı ben de açıp temizledim fanı temizlerken anakartın üzerinde 2 tane işlemci gibi bir şey gördüm birisi tamamen açıkta, diğerinin üzerinde pasif soğutma var. Bildiğim kadarıyla işlemci büyük fanı olan ana kartın üstündeki. Sizler biliyorsanız beni bilgilendirirseniz sevinirim. Bu arada işlemci gibi olan parçanın üstündeki pasif soğutmayı çıkarttım baktım pasif soğutma ile arasında termal macun var ve ikisinde de işlemcimin özellikleri yazıyor.
Sistemim:
  • Ana kart: Pegatron IPX41-D3.
  • İşlemci: Intel Pentium Dual Core E6500 2, 92GHz - 2, 93GHz.
  • RAM: 2 GB RAM (kullanılabilir 1, 87)
  • Ekran kartı: Dahili ekran kartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çıkarmasaydınız keşke :) Onlar Kuzey ve Güney köprüleri. Mesela Kuzey köprüsü G41-P45 gibi adlandırılırken Güney köprüsü de ICH7 - ICH10 vb. isimleri vardır. Neyse hazır soğutmayı çıkarmışken yeni bir termal macun sürün bence :) Eliniz değmişken işlemciye de dikkatli bir şekilde sürün :)

Çıkarmasaydınız keşke :) Onlar Kuzey ve Güney köprüleri. Mesela Kuzey köprüsü G41-P45 gibi adlandırılırken Güney köprüsü de ICH7 - ICH10 vb. isimleri vardır. Neyse hazır soğutmayı çıkarmışken yeni bir termal macun sürün bence :) Eliniz değmişken işlemciye de dikkatli bir şekilde sürün :)

Elimde olsa bütün ana karta sürerim :)

Bir şey soracağım benim Hard diskten tık tık diye ses geliyor bu kötü bir şey mi ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı