Pegatron IPXSB H61 anakarta GPU takınca BIOS açılmıyor

Batuhan0

Centipat
Arkadaşlar Pegatron IPXSB H61 anakartım var BIOS güncellemek istiyorum işlemci takviyesi için şu an 1203 sürümünde BIOS'u ama PC'ye ekran kartı taktığımda BIOS'a giremiyorum Del tuşuna basıyorum ekran siyah olup öyle kalıor donuyor siyah ekranda yani ama ekran kartım yokken BIOS'a Del tuşuna basıp sorunsuz bir şekilde girebiliyordum bunun çözümü nedir bilen birileri yardımcı olursa sevinirim teşekkürler.(Almak İstediğim işlemci i5 3470).

Sistem;
İşlemci: Celeron G550
Anakart: Pegatron IPXSB H61
Ekran Kartı: AMD Radeon RX460
RAM: 6 GB DDR3 1033 MHz

Hocam aynı anakart benim eski sistemimde de var lanet ettim. Ram slotu bozulur, bir türlü BIOS update yapılmaz vs. Ama R7 240 ekran kartımı kullanabilmiştim o sistemde update gerekmeden. Şu an sisteme erişimim yok uzaktayım ancak forumda bu anakartla ve bu sorunla ilgili konular açıldı.

Google'a pegatron ipxsb-h61 Technopat yazdığınızda ekran kartı ile ilgili çokça konu var tavsiyem hepsini ayrı bir sekmede açıp inceleyin, bu anakart başlı başına ayrı bir durum. Benim ekran kartında sorun olmadığı için yardımcı olamıyorum ancak konularda sorunlarını çözen arkadaşlar var.

Son düzenleme:
Hocam aynı anakart benim eski sistemimde de var lanet ettim. RAM slotu bozulur, bir türlü BIOS Update yapılmaz vs. Ama R7 240 ekran kartımı kullanabilmiştim o sistemde Update gerekmeden. Şu an sisteme erişimim yok uzaktayım ancak forumda bu anakartla ve bu sorunla ilgili konular açıldı.

Google'a Pegatron IPXSB-H61 Technopat yazdığınızda ekran kartı ile ilgili çokça konu var tavsiyem hepsini ayrı bir sekmede açıp inceleyin, bu anakart başlı başına ayrı bir durum. Benim ekran kartında sorun olmadığı için yardımcı olamıyorum ancak konularda sorunlarını çözen arkadaşlar var.

Benim sorunun eşi benzeri yok sanırım ben bulamadım veya göremedim o yüzden konu açma gereği duydum amacım i5 3470 almaktı ama BIOS güncel olmadığı için 3.nesil işlemcileri takamıyacağım sanırım i5 2500 alacağım bende büyük ihtimal:/

Benim sorunun eşi benzeri yok sanırım ben bulamadım veya göremedim o yüzden konu açma gereği duydum amacım i5 3470 almaktı ama BIOS güncel olmadığı için 3.nesil işlemcileri takamıyacağım sanırım i5 2500 alacağım bende büyük ihtimal:/

Anlıyorum. Bu anakarta BIOS güncellemesi yapabilen çok kişi yoktu. Başarılı olur musunuz bilemiyorum bu sebeple. Forumda anlatımları mevcut ama o bios güncelleme ve anlatımlar da biraz şaibeli.

Bütçeniz varsa yol yakınken bu anakarttan kurtulun derim. Yatırım yapılacak bir anakart değil 7 senenin son 3 4 senesi uğraştırdı beni. 3 senedir ram slotu bozuk ve 1 hafta önce sağlam diski okumamaya başladı. Donup duruyordu zaten sürekli, temiz kullanılmasına rağmen. En son temiz kurulum yaptım her şey güzeldi yine bozuldu lanet anakart.

Bütçe yoksa da araştırmaya devam ederiz. 2. nesilden 3. nesile güncellemesi vardı bu anakartlar için dediğiniz gibi.

Anlıyorum. Bu anakarta BIOS güncellemesi yapabilen çok kişi yoktu. Başarılı olur musunuz bilemiyorum bu sebeple. Forumda anlatımları mevcut ama o bios güncelleme ve anlatımlar da biraz şaibeli.

Bütçeniz varsa yol yakınken bu anakarttan kurtulun derim. Yatırım yapılacak bir anakart değil 7 senenin son 3 4 senesi uğraştırdı beni. 3 senedir ram slotu bozuk ve 1 hafta önce sağlam diski okumamaya başladı. Donup duruyordu zaten sürekli, temiz kullanılmasına rağmen. En son temiz kurulum yaptım her şey güzeldi yine bozuldu lanet anakart.

Bütçe yoksa da araştırmaya devam ederiz. 2. nesilden 3. nesile güncellemesi vardı bu anakartlar için dediğiniz gibi.
Hocam dediğim gibi ekran kartı takılı iken pc me bios açılmıyor del tuşuna basıyorum ekran siyahta kalıyor donuyor ama ekran kartı olmadan önce rahat ve sorunsuz bir şekilde girebiliyorum benim sorunum bu yoksa anakart 8-10 yaşında şükür sıkıntısı yok daha.Yani ekran kartı takılı iken bios a giremıom ekran kartı takılı değilken bios a girebiliyorum sorunum bu kısaca

Hocam dediğim gibi ekran kartı takılı iken pc me bios açılmıyor del tuşuna basıyorum ekran siyahta kalıyor donuyor ama ekran kartı olmadan önce rahat ve sorunsuz bir şekilde girebiliyorum benim sorunum bu yoksa anakart 8-10 yaşında şükür sıkıntısı yok daha.Yani ekran kartı takılı iken bios a giremıom ekran kartı takılı değilken bios a girebiliyorum sorunum bu kısaca

Peki bu konuyu okudunuz mu görüntü alamamayla ilgili? Aynı şeyler konuşulmuş. BIOS güncelleyebilirseniz görüntü alabileceksiniz zaten.

Şu mesajda bence her şey gayet net.

Bu konular da sizin ekran kartınızla aynı.

Benim sorunun eşi benzeri yok sanırım ben bulamadım veya göremedim o yüzden konu açma gereği duydum amacım i5 3470 almaktı ama BIOS güncel olmadığı için 3.nesil işlemcileri takamıyacağım sa
bendede aynı malesef başta sorun yoktu update ile rx 470 kullanabildim fakat işlemcim yetersiz geldiği için i5 2500 aldım bu işlemciyi taktıktan sonra normal windows falan açılıyor sadece biosa girince siyah ekran veriyor zaten biosta yapılabilecek bi oc olayı falan yok sadece boot etmek için usb seçemiyorum fakat dvd ye windows yazıp f2 ile açılışta direk dvd den açıyor bu şekilde format atmak istiyorsan yapabilirsin

Bende de aynı maalesef başta sorun yoktu Update ile RX 470 kullanabildim fakat işlemcim yetersiz geldiği için i5 2500 aldım bu işlemciyi taktıktan sonra normal Windows falan açılıyor sadece BIOS'a girince siyah ekran veriyor zaten BIOS'ta yapılabilecek bir OC olayı falan yok sadece Boot etmek için USB seçemiyorum fakat DVD'ye Windows yazıp F2 ile açılışta direk DVD'den açıyor bu şekilde format atmak istiyorsan yapabilirsin

Tavsiyen için sağ ol ben format atıcaksam veya BIOS'la işim olacaksa ekran kartını çıkartıp atıyorum öyle daha rahat oluyor :) yine de teşekkürler tavsiyen için

Yeni konular

Geri
Yukarı