Pegatron IPXSB-H61 sisteme GTX 750 Ti uyar mı?

HalilGirgin

Decapat
Daha fazla  
371550

Sistem özelliklerim böyle yeni bir bilgisayar şu an için alamıyorum, MSI GTX 750Ti alıp taksam herhangi bir sorun olur mu? Bundan önce OEM RX 460 aldım görüntü gelmemişti, monitör siyah ekranda kalmıştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Takabilirsin. Hatta GTX 1050 Tİ bile takabilrsin. Buna rağmen sistemden görüntü alamassan, BIOS güncellemesi yapman gerekiyor demektir. Çok sorunlu bir anakarta sahipsin. O karta düzgün BIOS güncellemesi bile yapılmıyor. BIOS güncellemesi ile alakalı konular forumda mevcut. Görüntü alamama sorunu yaşarsanıız, çok yüksek ihtimal BIOS güncellemesi istemesinden kaynaklanıyordur.

Eki Görüntüle 371550

Sistem özelliklerim böyle yeni bir bilgisayar şu an için alamıyorum, MSI GTX 750Ti alıp taksam herhangi bir sorun olur mu? Bundan önce OEM RX 460 aldım görüntü gelmemişti, monitör siyah ekranda kalmıştı.
Ekran kartına para falan verme. İlk olarak o leş anakarttan kurtul. Bir Pegatron mağduru olarak seni anlıyorum. Bütçen yok veya çok kısıtlı anlıyorum ama o Pegatron'dan kurtulman şart benden söylemesi. Anakart BIOS update dosyalarını bir türlü bulamamıştım. Xeon işlemci almayı düşünüyordum microcode dosyalarını da bulamamıştım. Sakın bu anakarta güvenip CPU, GPU alma. Birkaç ay sonra veya 1 yıl sonra verdiğin para için pişman olursun. Pegatron IPX41-D3 kullanıyordum.

Aynı anakarta gtx 1050ti takmaya çalistigimda görüntü alamadim. Bios guncellemem gerektiginde ise gerekli bios u bulamamistim. Urunun bir internet sitesi var ama ölü. Sonuc olarak gtx 10 serisi bu anakartta calismiyor. 700 serisini bilemeyecegim.

Kuvvetle muhtemelen hazır sistemlerde kullanılan anakarttır ve bios güncellemesi olmadan hazır sistem bileşenleri dışındaki donanımları algılamıyor. Bunun ile alakalı daha önce internette kaynak görmüştüm biraz araştırırsanız bios güncellemesi yapılabiliyordu lakin hala bilgiye erişilebilir mi o konuda emin değilim. esonic marka h61 serisi soket 1155 anakartlar var bunu satın alıp anakartı değiştirmeniz de mümkün. Tavsiyem işlemci ve anakartı satıp yerine 2. el intel g serisi bir işlemci ve uyumlu anakart almanız olacaktır . Bütçeye fazla bir yük getirmez bu tarz sorunlardan da kurtulmuş olursunuz.

Aynı anakart bende var pek bulaşmadım sana da bulaşmamanı öneririm P8H61 anakart almayı planlıyorum sende o tarz h61 bir anakart alıp ekran kartıyla birleştirebilirsin. Bütçen kısıtlıysa anakartı satmaya çalış az da olsa bütçene katkısı olur.

Konularsan birinde gördüm aynı anakartla rx560 çalışmış hiç bios güncellemesi de yapmamış.
_20190223_103732.jpg
_20190223_103722.jpg

Burada yazanlar uydu demiş ama PSU tartışması olmuş

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı