Penetrasyon testleri suç sayılır mı?

Çözüm
Kendi himayende olan bir sistem/donanım/site/server için yöntemi uyguluyorsanız sorun yok veya izin alıp yapılıyorsa. Bunun dışında yapılanlar aksamaya, zarara sebep olacağından evet suç :)
Kendi himayende olan bir sistem/donanım/site/server için yöntemi uyguluyorsanız sorun yok veya izin alıp yapılıyorsa. Bunun dışında yapılanlar aksamaya, zarara sebep olacağından evet suç :)
Sağ olun. Verdiğiniz cevap için. Payload lar içinde mi öyle mesela adam kendisi payloadı indirirse.

Son düzenleme:
Evet Payload için de geçerli, zararlı içeren davranışlar suç teşkil ediyor. Şimdi sosyalde bir çok ransomware çeşidi görüyorsunuz, bulaştırıyorlar önlem almıyorlar kendileri bulaştırmış oluyor. Bu normal gözle kendi hatası da olsa, bunu amaç olarak zarar ve maddi zarar vermeye yönelik ürettikleri için yapan kişi suç işlemiş oluyor böyle düşünebilirsiniz kısaca.

Evet Payload için de geçerli, zararlı içeren davranışlar suç teşkil ediyor. Şimdi sosyalde bir çok ransomware çeşidi görüyorsunuz, bulaştırıyorlar önlem almıyorlar kendileri bulaştırmış oluyor. Bu normal gözle kendi hatası da olsa, bunu amaç olarak zarar ve maddi zarar vermeye yönelik ürettikleri için yapan kişi suç işlemiş oluyor böyle düşünebilirsiniz kısaca.
Hocam eskiden arkadaşımın bilgisayarına girmiştim haberi yoktu File format exploitle video diye atmıştım çocuk açmıştı sonra kalıcılık falan sağlamıştım ama bilgisayarına zarar vermemiştim sadece girmiştim çocuk şikayet etse para cezası mı hapis mi olur? Zaten sonra da silmişti şikayetçi olacağını sanmıyorum yinede olur mu?

Son düzenleme:
Modemin kimin üstüne olması önemli değil yapan kişi suçlu durumdadır. Yapan kişi reşit değilse ailesi velisi kabul edilir.
Modeme yasal olarak bağlanmana izin veren kişi de kısmi olarak suçlu durumdadır internet paylaşımından dolayı taahhüt kapsamında başka kişilerce paylaşımı yasak.

Modemin kimin üstüne olması önemli değil yapan kişi suçlu durumdadır. Yapan kişi reşit değilse ailesi velisi kabul edilir.
Modeme yasal olarak bağlanmana izin veren kişi de kısmi olarak suçlu durumdadır internet paylaşımından dolayı taahhüt kapsamında başka kişilerce paylaşımı yasak.
18 yaşımdan küçük olduğum için sormuştum ama cevaplarınız için ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Dediklerinizden sonra Sanal makineden Kali Linuxu kaldırdım kurbanlar gitsin diye.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı