Pentium E2140 ve GeForce GT 710 uyumu

JiletBey*

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
GTA 5 gibi oyunları oynmak gibi bir isteğim pek yok daha çok ETS 2, CS:GO, Battlefield 3; Minecraft; PUBG Mobile. Ben de bu ekran kartını uygun gördüm fakat benim anakartıma bu ekran kartı uyar mı? Onu bilmiyorum. Biri yardım edebilirse sevinirim.

Almayı planladığım ekran kartı: MSI NVIDIA GEFORCE GT 710
Bilgisayar özellikleri yerine direk CPU-Z'den ekran alıntıları koyuyorum:

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG

Dosya Ekleri

• PC.txt
    40,1 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartlarinda anakarta uyma gibi bir sorun yok islemcide oldugu gibi. Islemci 710'a azda olsa darbogaz yapabilir. E7300 almanizi oneririm. Bu arada pasif sogutucuya o kadar para vermek yerine 2. el veya sifir bir R7 240 almak daha mantikli.

Ekran kartlarinda anakarta uyma gibi bir sorun yok islemcide oldugu gibi. Islemci 710'a azda olsa darbogaz yapabilir. E7300 almanizi oneririm. Bu arada pasif sogutucuya o kadar para vermek yerine 2. el veya sifir bir R7 240 almak daha mantikli.
Dediğin gibi R7 240 seçtim, işlemci değiştirmek için anakartı da değiştirmek gerekiyor diye biliyorum onun yerine az bişe darboğaz yapsa sıkıntı olmaz bence bide 2GB RAM seçtim pc ye windows 10 64 bit kurarım :D
Bi sorum daha olacak bir tane RAM'im 400MHz alacağım RAM 800MHz'de çalışıyor uyumlu olur değil mi?

Dediğin gibi R7 240 seçtim, işlemci değiştirmek için anakartı da değiştirmek gerekiyor diye biliyorum onun yerine az bişe darboğaz yapsa sıkıntı olmaz bence bide 2GB RAM seçtim pc ye windows 10 64 bit kurarım :D
Bi sorum daha olacak bir tane RAM'im 400MHz alacağım RAM 800MHz'de çalışıyor uyumlu olur değil mi?
Anakartiniz islemciyle uyumlu o yuzden bir sorununuz olmasin. 400 MHz yerine 2 tane 800MHz almanizi oneririm cunku uyumlu olmayabilir, uyumlu olsa da oyunlarda FPS kaybi yasayabilirsiniz.

Siz o ekran kartını alsanız bile Battlefield 3 ve CS:GO oynatmaz. Bunu unutmayın. Ancak işlemci ve RAM yükseltebilirseniz oynayabilirsiniz. Onun haricinde GT 710 değilde R7 240 almanızı tavsiye ederim. Bende daha R7 240 almadım, şuan para biriktiriyorum. R7 240, GT 710'dan daha iyi diyorlar. Ve cidden de öyle. Test videolarını izlerseniz görebilirsiniz.

Siz o ekran kartını alsanız bile Battlefield 3 ve CS:GO oynatmaz. Bunu unutmayın. Ancak işlemci ve RAM yükseltebilirseniz oynayabilirsiniz. Onun haricinde GT 710 değilde R7 240 almanızı tavsiye ederim. Bende daha R7 240 almadım, şuan para biriktiriyorum. R7 240, GT 710'dan daha iyi diyorlar. Ve cidden de öyle. Test videolarını izlerseniz görebilirsiniz.
Zaten 2GB RAM'im var 2 daha alsam CS:GO ya da Battlefield 3 oynatır mı bilgisayar?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı