Pentium E5700 Overclock

Mustafa K.

Kilopat
Yer
Mersin
5 yıllık bilgisayarımı 3 GHz'den 3,5 GHz'e yükseltmek istiyorum ama anakartım ve BIOS sürümüm çok eski. Size birkaç soru sormak istiyorum:
ECS G41T-R3 anakart modelim var ve BIOS sürümünü para harcamadan:paragöz: Nasıl yükseltirim?
İşlemcim E5700 ile ilgili O.C yapılan videolar izledim ama benim BIOS sürümüm ile uyuşmuyor ve Frekans bölümünde frekansları değiştiremiyorum :(
O.C yapmadan 15 dk'lık stres testi yaptım en fazla 57 derece oldu, 3,5 GHz yaparsam kaç dereceye çıkar?
Son olarak 3,5 GHz yapmak için voltaj artırmam gerekiyor mu?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski nesil birleşenlere hız aşırtma yapmanı uygun görmüyorum, hız aşırtmadan elle tutulur bir performans elde edebilmek için yeni nesil, hız aşırtma için uygun birleşenlerin yanı sıra iyi de birer soğutucu gerekir.

O sisteme yapacağın hız aşırtmanın sana fayda sağlamasını bekleme kısacası. @Mustafa K.

Eski nesil birleşenlere hız aşırtma yapmanı uygun görmüyorum, hız aşırtmadan elle tutulur bir performans elde edebilmek için yeni nesil, hız aşırtma için uygun birleşenlerin yanı sıra iyi de birer soğutucu gerekir.

O sisteme yapacağın hız aşırtmanın sana fayda sağlamasını bekleme kısacası. @Mustafa K.
Hocam doğru söylüyorsun da ben az da olsa performans artışı istiyorum, çok mu şey istiyorum? Stok soğutucuyu kullanıyorum ama soğutmasından yana bir sıkıntım yok zaten stres testinde %100 yükde iken en son 57 derece oldu. Frekans ayarlarını bulamıyorum BIOS sürümü çok eski. Anakart modelim ECS g41m-r3 Hocam yardım edebilirmisiniz? BIOS agent plus indirdim ama BIOS güncellemesi için para istiyor ve para veremem. Para harcamadan bios güncellemek mümkün mü?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı