Pentium E6300 Parça Değişikliği

Berk İlgi

Hectopat
Arkadalar Kardeşimin Bilgisayarı

Pentium E6300 2.80 Ghz
Anakart Foxconn G42mxe Ana kart (Bios Güncel)
1066 Mhz 1 Gb ram
522 mb ekran kartı
300 Wat Psu
Arkadaşlar Crys 3 Kafayı takmış onu orta seviyede oynacağı bir sistem değişikliğine gitmeyi düşünüyoruz max 500 tl önerileriniz için teşekkürler

İlla Intel Core™2 QUAD olması şart mı? Şimdi SAPPHIRE HD7750 GDDR3 2GB 128BIT AMD RADEON DX11.1 EKRAN KARTI

ekran kartı olarak bunu düşünüyorum. Artan parayı RAm yatırmak istiyorum. Nasıl olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şart değil ama Core 2 duo 7400+ HD7850 kullanmıştım bir ara. Ram de 5 Gb'di.Bu şekilde kasılmalar vardı. Eğer çözünürlükten feragat edecekseniz, örneğin 1280x1024 oynayacaksanız Core 2 duo ve bahsetiğiniz kartla rahatça oynarsınız. Ama çok yüksek ayarlar beklemeyin.

Olsun. Oynasında düşük ayarlarda oynasın. Birde bir şey soracağım. RAmı 2+2 Gb ram olarak düşünüyorum. Şimdi çift modül bulmak zor. Farklı ramları kullansam, sorunla karşılaşır mıyım?

Zannetmiyorum. Tek tük uyumsuzluklar görülebiliyor ama o da şans işi. Ramlerin Mhz'leri ve gecikme zamanları gibi kriterlerin uygun olmasına dikkat edin. Alacağınız yere belirtirseniz size yardımcı olacaklardır. İstiyorsanız anakartınızın sitesinde en uyumlu ramlerin bir listesi vardır, orayı da kontrol edebilirsiniz. O da "Ram Support List" başlığı altında olacaktır.

Çok teşekkürler. Son soruyada sorup çıkıcağım şimdi. E6300 ile oynayabilir mi? Yoksa illa işlemci değişecek mi?

Bu konuda kesin bir şey diyemem. Lakin Core 2 Duo daha iyi bir seçim olacaktır mevcut işlemciye göre. Bence önce alacağınız ram ve ekran kartı ile test edin. Eğer düzgün oyun oynatıyorsa değiştirmeye gerek kalmaz. Yoksa değişeceksiniz. Alırsanız da 2.8 Ghz'den aşağı almamanızı tavsiye ederim size. (E7400) Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı