Pentium G2030 ile GT740'lı sisteme 300W PSU yeterli mi?

Ali Alpay

Hectopat
Daha fazla  
  • GT740 DDR3 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11.1
  • Asus H61M-K Intel H61 1600MHz DDR3 LGA1155
  • Hi-Level 2GB 1600Mhz DDR3 Soğutuculu Ram
  • Intel Pentium G2030 3GHz 3MB Cache LGA 1155
  • Samsung 250GB 7200RPM Sata2
Bu sisteme 300w güç kaynağı yeterli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI bu konuda bir hesap makinesi yapmış , buradan güvenilir bir şekilde hesaplayabilirsiniz :

MSI Türkiye - Bilgisayar, Dizüstü, Notebook, Masaüstü, Anakart, Ekran Kartı ve dahası...

Yalnız hesaplarken her parçanın en fazla çekeceği gücü hesaplayıp topluyor. Örneğin AMD FX-6300 masaüstü kullanımda 40 watt civarı. Oyunda 55 watt civarı yakıyor. 90 watt ise teoride en zorlayıcı OC de üst sınırı. ( Frekans 5 Ghz olacak voltaj vereceksiniz ancak öyle olur...

Yalnız hesaplarken her parçanın en fazla çekeceği gücü hesaplayıp topluyor. Örneğin AMD FX-6300 masaüstü kullanımda 40 watt civarı. Oyunda 55 watt civarı yakıyor. 90 watt ise teoride en zorlayıcı OC de üst sınırı. ( Frekans 5 Ghz olacak voltaj vereceksiniz ancak öyle olur...
Yani önerdiği güç kaynağından daha düşük güce sahip olanları da seçebilir miyiz ? Bende sistem topluyorum da bu sitede hesaplamıştım 550W çıkmıştı.

İmzadaki sistemi yazılan güç kaynağı ile kullanıyorum. Bütçeyi düzeltebilirsemde Bronze sertifikalı 600 w güç kaynağı, 240-256 GB SSD ve İşlemci soğtucusu alacağım. Kasada 1 giriş 3 egsoz fanı var. Masaaltı kullanıyorsanız özellikle tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı