Pentium G3258, 3.2 GHZ, 3MB Cache, LGA1150

İyi günler. 2 sorum olacak:

1) GHz'yi artırabilme şansımız var mı? Mesela 4.7 GHz kadar yapabilir miyiz?
2) Overclock yaparken V düşürüp GHz'yi mi yükseltiyoruz? Yoksa her ikisinide yükseltmemiz mi gerek?

İyi günler. 2 sorum olacak:

1) GHz'yi artırabilme şansımız var mı? Mesela 4.7 GHz kadar yapabilir miyiz?
2) Overclock yaparken V düşürüp GHz'yi mi yükseltiyoruz? Yoksa her ikisinide yükseltmemiz mi gerek?

1. Arttırabilirsiniz ama stabilite sağlamanız lazım.
  2. Voltajla doğru orantılı olarak GHz'yi de yükseltmeniz lazım.

Ve arttırabilmek için de stok soğutucusundan daha iyi soğutucuya ihtiyacım var. Doğru mu ?

Stok soğutucuna zarar vermeden üzerinde ki termal macunu nasıl temizleyebilirim?

• Product Code: BX80646G3258
  • S-spec. SR1V0
  • MM#: 937409
  • S/N: 2R424089A2905
  • Batch#: 3422B433
Bu işlemci 1.4V ile 4.4 GHz hızına overclock edilmiştir.

Peki bu kodların aynısına sahip işlemci bulup onu da bu şekilde overclock edebiliyor muyuz ?
Biraz acemiyim bu konuda saçma bir soru sorduysam özür dilerim.

Stok soğutucuna zarar vermeden üzerinde ki termal macunu nasıl temizleyebilirim?
Özel solusyonu alınabilir. Ben kolanyağını çok az mendile pıskırttım ve kullandığım mendili tekrar kullanmamak kaydıyla temizliyorum. Tıkırında çalışıyor.

Bu sistemi çok beğendim videoyu da izledim ama kafamda yinede soru işaretleri var battlfield 4 , Crysis 3 , Dying light gibi oyunları rahatlıkla açar mı? en azından mediumda veya hıgh da kasmadan oynatır mı? Ona göre direk toplıycam bende bu sistemi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…