Pentium G4440 vs İ3 6100 Sistem

İki sitede aynı bileşenler Webdenal daha ucuz Sinerji'den.
Hangisi daha güvenilir ve iyi hizmet sunan site?.
@Yusuf_ornk890
Ben de yakında bir PSU alacağım. Önümüzde ki hafta bunu alabilirim http://www.sinerji.gen.tr/aerocool-kcas-600w-80-bronze-aktif-pfc-guc-kaynagi-pmu67065.
Başka seçenekler de var ama kararsız kalıyorum. :)

Evet bende kaldım Aerocool iyi bir marka :).

Hangi siteyi tercih etmeliyim?.
Hangisi daha güvenilir ve hizmet konusunda başarılıdır?.
snj.png
web.png

Sinerji daha iyi geldi bana çünkü birçok kullanıcı oradan aldı ve memnun kaldılar.
Webdenal'da iyi ama bakacağız :).

Sen ne alacaksın Aerocool mu? :).

Henüz karar vermedim. PSU'ları araştırıyorum şu sıralar. :)
Aerocool almak istiyorum ama diğer yandan Zalman da sağlam bir marka ZM serisi Güç Kaynakları çok serin ve sessiz çalışıyormuş. Fazla tavsiye edilmeyen ama özünde sağlam olan başka markalar da var Seasonic, FPS ve High Power gibi. Bunlar da düşünülebilir. Corsair ve Cooler Master'ı saymıyorum bile adamların sırf müşteri memnuniyeti bile yetiyor. :)

Henüz karar vermedim. PSU'ları araştırıyorum şu sıralar. :)
Aerocool almak istiyorum ama diğer yandan Zalman da sağlam bir marka ZM serisi Güç Kaynakları çok serin ve sessiz çalışıyormuş. Fazla tavsiye edilmeyen ama özünde sağlam olan başka markalar da var Seasonic, FPS ve High Power gibi. Bunlar da düşünülebilir. Corsair ve Cooler Master'ı saymıyorum bile adamların sırf müşteri memnuniyeti bile yetiyor. :)

Aynen bende 2 PSU arasında kaldım :).
Aerocool KCAS 600W 80+ Bronze Aktif PFC Güç Kaynağı - Sinerji Bilgisayar - 200,00 TL
Corsair Builder VS 550W 80+ APFC 12cm Fanlı PSU - Sinerji Bilgisayar - 205,63 TL

Peki 4 GB VRAM kullanan bir oyunu kaldırabilecek mi 380 ?
Niye kaldıramasın Hocam? O kart GTX 960'dan yaklaşık %20 daha güçlü. Benim asıl anlatmak istediğim 2GB VRAM'in her oyunda yeterli olarak görülmesi. Kabul ediyorum GTA 5 gibi optimizasyonu iyi olan oyunlarda 1080P'de çoğu ayarlar açıkken 1600-1700 MB VRAM yetiyor ve 2GB ile 4GB arasında pek bir FPS farkı olmuyor. Ama detay türleri yoğun olan oyunlarda çizim oranı da artacağı için 2048 MB VRAM yetmeyip oyunun akıcılığını bozabilir. Dx 11 API'si bile bu kadar çeşitlilikte detay imkanı verirken Dx 12 destekli bir oyun çıktığında sizler düşünün artık detay türlerini.
Kısacası bütçe varken 2GB olan modeli değil 4GB olan modeli almalı performanslı ve güçlü ekran kartlarında. Günümüzde böyle bir oyun yok biliyorum ama bazı oyunların grafik kalitesi iyi olduğu gibi VRAM'i de sömürebilir.
Ceza alır mıyım bilmem ama şu sitedeki makalenin bir bölümünde VRAM faktörü çok iyi anlatılmış:
Ekran kartı GB önemli mi? | Carnage86
Ben de sizler gibi performans için sadece GPU saat hızı, bellek veri yolu genişliği ve Raster işlem ünitelerini önemli olarak görüyordum, bu sitedeki makaleyi okuduktan sonra VRAM'in önemli olduğunu kavradım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı