Pentium G620'den i5-2400'e geçince FPS artmadı

CyberWarriorTr

Hectopat
Merhaba önceki sistemim ATI Radeon HD 5400 - Intel Pentium CPU G620. LoL'de yaklaşık 50 FPS alıyorudum. İşlemciyi değiştirip i5-2400 taktım ama hala FPS'te bir değişiklik göstermedi. Sizce neden? Bir de 4 çekirdekli işlemci bilgisayarda 2 çekirdekli olarak gösteriyor.

Aygıt Yöneticisi'nden işlemciyi kaldır, sistemi yeniden başlat.

Windows arama kutucuğuna msconfigyazıp enter tuşuna basın.
Boot sekmesine geçin ve ardından gelişmiş ayarlar sekmesine geçin.
İşlemci sayısı yanındaki kutucuğu işaretleyin. Normalde, bu ayarın seçili olmaması gerekir. Zira Windows 10, standart olarak tüm çekirdekleri kullanacak şekilde ayarlanmıştır.
Kullanacağınız yazılımın uyumluluk gerekliliğine göre, ilgili çekirdek sayısını seçin, örneğin: 2
Tamam ve ardından uygula butonuna basın.

Merhaba önceki sistemim ATI Radeon HD 5400 - Intel Pentium CPU G620. LoL'de yaklaşık 50 FPS alıyorudum. İşlemciyi değiştirip i5-2400 taktım ama hala FPS'te bir değişiklik göstermedi. Sizce neden? Bir de 4 çekirdekli işlemci bilgisayarda 2 çekirdekli olarak gösteriyor.

Hocam DDU ile güvenli moda girip işlemci sürücüsünü kaldırın daha sonra yeni işlemcinizin sürücüsünü kurun

Hocam DDU ile güvenli moda girip işlemci sürücüsünü kaldırın daha sonra yeni işlemcinizin sürücüsünü kurun
işlemci sürüsücü yok zaten

Aygıt Yöneticisi'nden işlemciyi kaldır, sistemi yeniden başlat.

Windows arama kutucuğuna msconfigyazıp enter tuşuna basın.
Boot sekmesine geçin ve ardından gelişmiş ayarlar sekmesine geçin.
İşlemci sayısı yanındaki kutucuğu işaretleyin. Normalde, bu ayarın seçili olmaması gerekir. Zira Windows 10, standart olarak tüm çekirdekleri kullanacak şekilde ayarlanmıştır.
Kullanacağınız yazılımın uyumluluk gerekliliğine göre, ilgili çekirdek sayısını seçin, örneğin: 2
Tamam ve ardından uygula butonuna basın.
teşşekürler uyguladım oldu ama çok farketmedi fps olarak

Geri
Yukarı