Performax kasanın hava akışı nasıldır?

Mr. KEY

Kilopat
Selamlar. Yakın zamanda almak istediğim bir hazır sistemde bu kasa kullanılmış. Değiştirme şansımız yokmuş. Size sormak istediğim ön tarafı tamamen mesh bir yapıda değil. Bu kasanın hava akışı nasıl olur? Ön taraf kapalı gibi duruyor ama üst taraf açık durumda. Fanları üst tarafa monte edip sistemin havayı üstten alıp arkadan vermesini sağlasam sonuç daha iyi olur mu? Bu kasayı ya da ön tarafı buna benzer bir kasayı kullanan var mı? Not: PSU kötü diyenler olacaktır mutlaka. Evet arkadaşlar bunun bilincindeyim ve sorun görürsem PSU'yu sonradan değiştirebilirim.
Ürünün linki: Performax Trinity Siyah Pencereli RGB ATX 650W 80+Bronz Kasa - Gaming.Gen.TR

Son düzenleyen: Moderatör:
Ön tarafı tamamen kapalı değil kenarları mesh. Üstten genellikle hava çıkışı sağlanır. Tamamen kapalı olmadığı için akış fena olmayacaktır diye düşünüyorum. Önden ve alttan hava girsin, üstten ve arkadan hava çıksın. En sağlıklı yöntem bu.

Ön tarafı tamamen kapalı değil kenarları mesh. Üstten genellikle hava çıkışı sağlanır. Tamamen kapalı olmadığı için akış fena olmayacaktır diye düşünüyorum. Önden ve alttan hava girsin, üstten ve arkadan hava çıksın. En sağlıklı yöntem bu.

Bir fırın almış olmam değil mi? Performansından memnun kalmazsam üste 1 ya da 2 tane egzoz fan takmak verimi arttırır mı?

Bir fırın almış olmam değil mi? Performansından memnun kalmazsam üste 1 ya da 2 tane egzoz fan takmak verimi arttırır mı?

İçerdeki sıcak havayı tahliye etmek elbette verimi artıracaktır ancak içeriye taze ve serin hava girmedikten sonra çok da bir anlamı olmaz. Bu kasanın fırın olduğunu düşünmüyorum ön tarafın büyük kısmı camlı olsa da kenarlarda hatrı satılır ölçüde mesh kısım var. Hava alacaktır diye tahmin ediyorum.

İçerdeki sıcak havayı tahliye etmek elbette verimi artıracaktır ancak içeriye taze ve serin hava girmedikten sonra çok da bir anlamı olmaz. Bu kasanın fırın olduğunu düşünmüyorum ön tarafın büyük kısmı camlı olsa da kenarlarda hatrı satılır ölçüde mesh kısım var. Hava alacaktır diye tahmin ediyorum.

Bana hiç hava almayacak gibi geliyordu. Zaten PC de çok bir şey yaptığım yok ama kuruntu işte.
Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Bana hiç hava almayacak gibi geliyordu. Zaten PC de çok bir şey yaptığım yok ama kuruntu işte.
Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Rica ederim. Aşağıdaki videoda da bu kasayı barındıran bir hazır sistemin test videosu PC hocasi kanalı tarafından çekilmiş. Videodaki sıcaklık değerlerine bakarsan da bir fikrin olabilir diye düşünüyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Rica ederim. Aşağıdaki videoda da bu kasayı barındıran bir hazır sistemin test videosu PC hocasi kanalı tarafından çekilmiş. Videodaki sıcaklık değerlerine bakarsan da bir fikrin olabilir diye düşünüyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tatmin edici geldi bana. Almak istediğim sistem buna çok benzer ve yakın değerler alacağım sanırım. Zaten bende bu kadar zorlanmaz sistem. Ara sıra PUBG Mobile ve çoğunlukla TFT oynuyorum ve internette geziniyorum. Kafaya takmaya gerek yokmuş. Tekrardan teşekkürler.

Geri
Yukarı