PES21 vs FIFA21

Aradaki farkı vereceksen FIFA al ancak şimdi önermem ben. Hemen çıkınca 22 alırsın çünkü 2 aya veya 3 aya en geç çıkar 22. Gamepass Ultimate al 3 ay 130 TL'ye hem Pes hem FIFA hem de başka oyunlar oyna bence.

Yani EA Play alıp FIFA'yı yükledikten sonra indirimlerde FIFA aldıktan sonra tekrar bir yükleme yapmama gerek var mı ve EA Play Steam üzerinden mi çalışıyor nasıl oluyor?

EA Play alıp, FIFA 21'i indirir ve indirimlerde oyunu satın alırsan, tekrardan indirmene gerek yok. Ancak genelde Ubisoft ve EA, steam'dan oyunlarını satın alsan bile, yükledikten sonra oyuna girmeye kalkınca, kendi platformu üzerinden giriyor. Yani yine Origin'i yüklemen gerekebilir. Bu sistem eski oyunlarında işlemiyor. Ama yeni oyunlarında istiyordu. Örneğin Battlefron 2 almıştım steam'dan ama Origin istedi oyuna girerken.

Yani ben FIFA 21 alsam Origin hesabına ihtiyacım mı olacak.

EA Play alıp, FIFA 21'i indirir ve indirimlerde oyunu satın alırsan, tekrar indirmene gerek yok. Ancak genelde Ubisoft ve EA, Steam'dan oyunlarını satın alsan bile, yükledikten sonra oyuna girmeye kalkınca, kendi platformu üzerinden giriyor. Yani yine Origin'i yüklemen gerekebilir. Bu sistem eski oyunlarında işlemiyor. Ama yeni oyunlarında istiyordu. Örneğin battlefron 2 almıştım Steam'dan ama Origin istedi, oyuna girerken.
Aradaki farkı vereceksen FIFA al ancak şimdi önermem ben. Hemen çıkınca 22 alırsın çünkü 2 aya veya 3 aya en geç çıkar 22. Game Pass Ultimate al 3 ay 130 TL'ye hem pes hem FIFA hem de başka oyunlar oyna bence.

Onun fiyatı ve sistem gereksinimleri vs. ne olur aklımda o sorular var işte :/

Steam profilimde vs. gözükecek yani.
Ve de EA Play'den aldıktan sonra Origin hesabıma vs. giriş yapacak mıyım?

En baştan iyice anlatıyorum.

EA ve Ubisoft, yeni çıkan oyunlarında genel olarak kendi platformlarını yükletiyor. Yani şimdi sen EA Play aldıktan sonra FIFA 21'i yükledin ve oynamak için giriş yapmak istediğinde, origin isterse, onu da yüklemek zorundasın. Daha sonra steam'dan giriş yaptığında aynı zamanda origin hesabını da açacak. Yani hem steam hem origin olmak üzere iki hesap açılmış olacak ama sen oyuna steam'dan oynadığın için steam profilinde gözükecek sadece.

En baştan iyice anlatıyorum.

EA ve Ubisoft, yeni çıkan oyunlarında genel olarak kendi platformlarını yükletiyor. Yani şimdi sen EA Play aldıktan sonra FIFA 21'i yükledin ve oynamak için giriş yapmak istediğinde, Origin isterse, onu da yüklemek zorundasın. Daha sonra Steam'dan giriş yaptığında aynı zamanda Origin hesabını da açacak. Yani hem Steam hem Origin olmak üzere iki hesap açılmış olacak ama sen oyuna Steam'dan oynadığın için Steam profilinde gözükecek sadece.

Anladım teşekkürler peki şey soracağım 3 ay boyunca FIFA 22 çıkana kadar EA Play alıp FIFA çıkınca para katıp almak mantıklı mı?

Anladım teşekkürler peki şey soracağım 3 ay boyunca FIFA 22 çıkana kadar EA Play alıp FIFA çıkınca para katıp almak mantıklı mı?

Bu sana bağlı. Sonuçta bu tür oyunların dur durağı yok. Her sene çıkıyorlar. FIFA 21 alma madem, EA Play ile geçici olarak oyna, FIFA 22 çıkınca onu alırsın ama 400 küsür TL olur yine ve hemen indirime gireceğini zannetmiyorum. Her sene çıkıyor bu tür oyunlar ve ufak tefek değişiklikler oluyor. Ben olsam FIFA 21 alırdım.

Hocam bence FIFA.
Şu zamana kadar hep PES derdim ama 2021'i oynadıktan sonra fikrim değişti.
Online kısımda aşırı fazla momentum var, Matchday etkinliğinde bitmeyen lag sorunu.(2 tarafın bağlantısı ne kadar iyi olursa olsun var bu sorun).
Bir yerden sonra da para yatırman gerekiyor, hele ki icon 103'lük messi istiyorsan 1000 myClub parası basıp tek tek deneyeceksin o topu. :D.

EA Play'i aldım 1 ay bununla idare edeceğim daha sonrasında oyun indirime girdiğinde satın alacağım yardımcı olan yorum yapan tüm arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı