Petrol ansızın biterse ne olur? (Nat Geo Belgeseli)

Petrolun ömrü daha çok çok uzun. Mesela bir oyuncak dinozor yapılıyor. Bu oyuncak nelerden yapılıyor?
Plastikten. Plastik nasıl elde ediliyor? Benzinden. Benzin nelerden elde ediliyor? Toprağın altındaki bitki ve hayvan atıklarının çürümesiyle meydana geliyor. Hayvan olarak örnek ne olabilir? Dinozor. Yani oyuncak dinozor aslında gerçek dinozordan yapılıyor. Hatam varsa beni düzeltin lütfen :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Petrolun ömrü daha çok çok uzun. Mesela bir oyuncak dinozor yapılıyor. Bu oyuncak nelerden yapılıyor?
Plastikten. Plastik nasıl elde ediliyor? Benzinden. Benzin nelerden elde ediliyor? Toprağın altındaki bitki ve hayvan atıklarının çürümesiyle meydana geliyor. Hayvan olarak örnek ne olabilir? Dinozor. Yani oyuncak dinozor aslında gerçek dinozordan yapılıyor. Hatam varsa beni düzeltin lütfen :D
Vay be!

Ansızın bitmesi imkansıza yakın. Daha dün haberde ABD nin petrol depolarının full dolu olduğunu ve petrolü düşük fiyata satmayı düşündüğünü duydum.

Ansızın bitmesi imkansıza yakın. Daha dün haberde ABD nin petrol depolarının full dolu olduğunu ve petrolü düşük fiyata satmayı düşündüğünü duydum.
Öncelikle belgeseli izlemenizi tavsiye ederim. Burada anlatılmak istenen, petrolün ne kadar önemli olduğunu, bir gün ansızın olmasa bile biteceğini ve bu durumda alternatif yoksa olası yaşanacakları konu almış. Bana direk başlığa cevap yazmışsınız gibi geldi.

Akıbetimiz - Petrol Olmadan
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şuan izlicek vaktim yok lakin Orta Doğu'da savaş biter.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı