PFN_LIST_CORRUPT mavi ekran hatası

mustafii

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
Kingston , 32 gb, 2400 mhz ddr4
Ekran kartı
gtx 1080
İşlemci
amd1800x
Merhaba, 1 ay öncesine kadar bilgisayarım açılır açılmaz mavi ekran veriyordu. RAM'leri değiştirdim bir sıkıntı yaşamadım. Ama dün 2 kez yine pfl lıst corrupt hatası aldım. Memory diagnostic tool kullandığımda donanımsal hata görünüyor. Yani daha yeni almıştım. Dünyadaki tüm RAM'ler mi sıkıntılı. Ya da benim PC RAM'lere zarar veriyor olabilir mi bir şekilde.

Dump dosyalarını ekliyorum;

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir disk testi yapın.

Sonrasında maalesef RAM gibi bir seçenek var RAM testi yapınız:

Öncelikle cevap için teşekkürler. Diskler ile alakalı hiçbir sıkıntı yok gibi görünüyor. Dİğer test'i de yapacağım ama sanırım usb bellek gerekli. evde bulamadım. bi tane alıp tekrar yazacağım buraya

Dosya Ekleri

• Screenshot 2024-02-09 151044.png
    Screenshot 2024-02-09 151044.png
    87,3 KB · Görüntüleme: 9
Disk hatası yok RAM hatası ayrıca kontrol etmişsin zaten konu açmana da gerek yoktu. RAM'ler sorunlu ayrıca düzensiz voltaj varsa bilgisayarda RAM'lere zarar verebilir.

Netice olarak ne yapmak lazım. Memtest'de 100'den fazla error verdi. 1 ay oldu RAM alalı. sorunun ne olduğunu nasıl tespit ederim

Disk hatası yok RAM hatası ayrıca kontrol etmişsin zaten konu açmana da gerek yoktu. RAM'ler sorunlu ayrıca düzensiz voltaj varsa bilgisayarda RAM'lere zarar verebilir.
ne oluyor konu açınca sermayenden mi gidiyor aslan kardeşim? bilmediğimiz bir durum sorduk işte. ne tuhaf insansınız ya

Geri
Yukarı