Phanteks P500a için fan önerisi

Bloody111

Decapat
Kasanın üstü için 3 adet 120mm fan önerisine ihtiyacım var. Arka tarafta Corsair Air serisi AF120 kırmızı LED 120mm fan kullanıyorum o yeterli olacaktır sanırım yoksa 140mm ile değiştirmemi önerir misiniz?

Aklıma arka tarafa 140mm alıp üst kısmada iki tane daha AF120 kırmızı alıp üçlemek geldi ama sizin önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence fan ilavesi yapmana gerek yok. Düz modeli aldıysan 2x140mm SK140 fan ile geliyor, onları öne taksan bir de egzozdaki dediğin fan olsa yeterli olur. DRGB modelinde 3x140mm DRGB fan yer alıyor ön tarafta, ona cidden hiç ilave gerekmiyor. Tabi yine de almak istiyorum diyorsan, bütçe ve kaç tane almak istediğini belirt, önerelim.

Bence fan ilavesi yapmana gerek yok. Düz modeli aldıysan 2x140mm SK140 fan ile geliyor, onları öne taksan bir de egzozdaki dediğin fan olsa yeterli olur. DRGB modelinde 3x140mm DRGB fan yer alıyor ön tarafta, ona cidden hiç ilave gerekmiyor. Tabi yine de almak istiyorum diyorsan, bütçe ve kaç tane almak istediğini belirt, önerelim.
DRGB modeli geldi dediğin gibi 3 ön arkada da dediğim var gerek yok diyorsan almam ancak yine de olursa alırsam diye varsa önerim hocam duymak isterim.
Bütçe 1000TL üst tarafa 3 tane 120MM fan lazım + arkayada opsiyonel bir 140MM fan ama asıl önemli olan üst taraf.

Ayne Front hocama sonuna kadar katılıyorum. Ayrıca redditte bu konuda yaptığım araştırmalarda P500A için stock fan düzeni kullanılmasını öneriyorlar ve egzos takınca işlemci sıcaklığının birkaç derece arttığını söylüyorlar. Üst panele fan takma işini de eğer ekran kartı çok ısınıyorsa yapın diyorlar.
DRGB modeli geldi dediğin gibi 3 ön arkada da dediğim var gerek yok diyorsan almam ancak yine de olursa alırsam diye varsa önerim hocam duymak isterim.
Bütçe 1000TL üst tarafa 3 tane 120MM fan lazım + arkayada opsiyonel bir 140MM fan ama asıl önemli olan üst taraf.
İlla fan alacam diyorsan bu kasaya şu fanları kullanmışlar, muhtemelen kasanın kendi fanları da bundan yada değilse bile hemen hemen aynı performansta ve hızda uyumlu çalışacaklardır. Bu fan paketini alıp iki tane yukarı birtane de arkaya takabilirsin, yok iki tane alacağım dersen de tanesi 285 liradan satılıyor o şekilde 2 tane alabilirsin.

Bütçe 1000TL üst tarafa 3 tane 120MM fan lazım + arkaya da opsiyonel bir 140MM fan ama asıl önemli olan üst taraf.
İlla ilave yapmak istiyorsan senin yerinde olsam bundan alırdım.

Kasanda bulunan SK140 DRGB model fanların aynısından 3 tanesi bu attığım setin içerisinde yer alıyor. 2 tanesini üste, 1 tanesini arkaya takıp 6x140 SK140 DRGB fan setine sahip olmuş olursun.

İlla ilave yapmak istiyorsan senin yerinde olsam bundan alırdım.

Kasanda bulunan SK140 DRGB model fanların aynısından 3 tanesi bu attığım setin içerisinde yer alıyor. 2 tanesini üste, 1 tanesini arkaya takıp 6x140 SK140 DRGB fan setine sahip olmuş olursun.
Hocam bende bu fanların linkini attım 100 lira daha ucuz, ama bu pakette sanki kontrolcüyle birlikte geliyor gibi öyle mi?

Hocam ben de bu fanların linkini attım 100 lira daha ucuz, ama bu pakette sanki kontrolcüyle birlikte geliyor gibi öyle mi?
Karar konu sahibinde olsun. P500A DRGB'nin içinde yer alan daisy chain DRGB kontrolcü 7A gücünde olduğu için 20 tane falan ARGB donanım bağlayınca anca gücü tükenir :D Ama sonradan satmak isterse falan diye ben olsam aradaki farkı verir kontrolcülü paketi alırdım.

Karar konu sahibinde olsun. P500A DRGB'nin içinde yer alan daisy chain DRGB kontrolcü 7A gücünde olduğu için 20 tane falan ARGB donanım bağlayınca anca gücü tükenir :D Ama sonradan satmak isterse falan diye ben olsam aradaki farkı verir kontrolcülü paketi alırdım.
Hocam benim kasadaki kontrolcü kaç A bilginiz var mı? P400A kasa.

Öneriler için çok teşekkürler öncelikle o zaman en mantıklısı ilave yapacaksam bunu almak.

Sadece şu daisy chain drgb kontrolcü tam olarak ne oluyor kasada kabloları ayarlmaya çalışırken zaten beynim bir hayli yanmıştı. Bilginiz varsa aydınlatırsanız çok güzel olur :D

Çünkü bu fanları alırsam çoklayıcıda almam lazım sanırm anakartta fan giriş yeri kalmadı SYS_FAN'ların 4 de kullanımda egzozla birlikte.

Not : Sanırım bu resimdeki kablolar oluyor. Bunlardan birini en son bir düzeltme yaptığımda boşta kaldı. Sizin attıklarınızı aldığımda yine aynı şekilde birbirine taka taka ekleyeceğim doğru anladıysam.

Yani sormak istediğim birde daisy chain drgb kontrolcü dediğiniz şey bir kutu mu yoksa bu kablolar mı, kabloların bağlı olduğu kutu falan mı ya da?

Dosya Ekleri

• 4343.jpg
    4343.jpg
    103,6 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:

Geri
Yukarı