Phenom II X4 945 İçin Ekran Kartı Tavsiyesi

Hybrid Theory

Megapat
Makaleler
5
Yer
İzmir
İyi Sosyaller. Önceki açtığım konuda daha yeni nesil bir sisteme geçecektim ama bütçe olmadığı için mecbur eski anakartıma geçtim. Birkaç gün önce Phenom II X4 945 sipariş ettim. Henüz işlemci yolda, yani henüz elime ulaşmadı. Tahminen 2 haftaya ulaşır. Şimdilik bu işlemciyi Sapphire R7 250 ekran kartım ile kullanacağım ve RAM'lerimin 8 GB olduğunu belirtmek isterim.

Oynadığım oyunlara gelecek olursak... Sınav senemde olduğum için sıklıkla oyun girmiyorum. Yine de oynadığım bir GTA RP sunucusu ile Minecraft (shader kurulu) var. Bakıldığında sistemin şu anki her halinden yeterli gibi ama ekran kartı adına aynısını söyleyemem. En azından elimin altında güncel bir kart olmasını istiyorum, her ne kadar R7 250 halen güncelleme alsa da.

Bütçem en fazla 700 TL hatta 700 sınırını göremeyebilir. Bunu da bir şekilde biriktirip alacağım. AliExpress'ten sipariş edersem gümrük vergisi bütçeme dahil değildir, yani öderim onu; sorun değil. Phenom II X4 945 işlemci ile darboğaz yaşamayacak veya yaşadığında da ayar arttırarak aradaki açığı kapatabileceğim bir kart öneriniz var mı? Ayrıca Sapphire R9 370 ile XFX RX 560 arasından hangisini tavsiye edersiniz?

R7 250 var bende tavsiye etmiyorum.
RX 560 ile darboğaz olmadan kullanabilir miyim peki? Yani X4 945, RX 560'ı besleyebilir mi?
(Ekleme: 27/10/2020 19:28)
Yine birkaç gün araştırma yaptım. Vardığım sonuca göre AliExpress yerine Türkiye içinde uygun fiyata güzel kartlar bulabileceğim üzerine. Hatta buldum bile diyebilirim. Şimdilik Sapphire R7 370 Nitro Gaming kart var ve bu kartın 2 GB ile 4 GB VRAM'lik modelini buldum. Mesela bu kartı almak istesem bu iki modelden hangisini tercih etmem, sistemim için mantıklı olur?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı