Phenom II X4 vs Phenom II X6

sert3x

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım bir arkadaşım soruma burada cevap bulacağımı söyledi sorum şu olacak. Elimde AMD GA-890GPA-UD3H Gigabyte bir anakart var desteklediği işlemciler AMD AM3 Phenom™ yani Phenom II x4 Phenom II x6
Athlon II x4. Şu an kullandığım işlemci Athlon II x2 240, bu işlemcide %100'ü görüyorum oyunda kasmalar meydana geliyor.
Almak istediğim işlemci bana faydalı olabilecek ikisinin arasında kaldım.

Phenom II x4 965 Black Edition 3.40 GHz
Phenom II X6 1055T 2.80 GHz
2.80 GHz olduğu için hızının düşük olduğu ve şimdiki oyunlarda yetersiz olacağını düşünüyorum bu yüzden 965 BE 3.40 GHz daha yakın bakıyorum. İkisinin arasında kaldım, ya da sizin bu karta önerebileceğiniz bir işlemci var mı ? Athlon II x4 daha mı iyidir ?

İlgi ve alakanız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. İmzamda belirttiğim gibi aynı anakartı bende AMD Phenom II X4 965 BE ile kullanıyorum. Anakart gayet performanslı olduğu için OC ile 4 Ghz'de stabil çalışıyor. Ancak güçlü bir soğutma ile. Şuan için memnunum. Benim tercihim seçtiklerin arasında AMD Phenom II X6 1055T. Overclock bilgin varsa güçlü bir soğutma ile 4 Ghz'de kullanabilirsin.
Bunun dışında bu anakartın desteklediği en güçlü işlemci AMD Phenom II X6 1100T ve bir altı olan 1090T.

Son düzenleme:
Merhaba. İmzamda belirttiğim gibi aynı anakartı bende AMD Phenom II X4 965 BE ile kullanıyorum. Anakart gayet performanslı olduğu için OC ile 4 Ghz'de stabil çalışıyor. Ancak güçlü bir soğutma ile. Şuan için memnunum. Benim tercihim seçtiklerin arasında AMD Phenom II X6 1055T. Overclock bilgin varsa güçlü bir soğutma ile 4 Ghz'de kullanabilirsin.
Bunun dışında bu anakartın desteklediği en güçlü işlemci AMD Phenom II X6 1100T ve bir altı olan 1090T.

1055 T oc ile en yüksek 3.3 ghz oluyor diye biliyorum 4 ghz olması nasıl mümkün.

Oyunlar tek çekirdek performansına önem verdiği için Phenom II X4 daha fazla performans verir. Ama siz yine de Phenom II X6 alın, DX 12 ile bu fark kapanır. Üstelik OC ile X6'nın GHz'ini artırabilirsiniz. Zaten anakartınız da @TheEB'in dediğine göre OC'a müsait.

Oyunlar tek çekirdek performansına önem verdiği için Phenom II X4 daha fazla performans verir. Ama siz yine de Phenom II X6 alın, DX 12 ile bu fark kapanır. Üstelik OC ile X6'nın GHz'ini artırabilirsiniz. Zaten anakartınız da @TheEB'in dediğine göre OC'a müsait.

Teşekkür ederim ılgın ve yardımın için.

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım bir arkadaşım soruma burada cevap bulacağımı söyledi sorum şu olacak. Elimde AMD GA-890GPA-UD3H Gigabyte bir anakart var desteklediği işlemciler AMD AM3 Phenom™ yani Phenom II x4 Phenom II x6
Athlon II x4. Şu an kullandığım işlemci Athlon II x2 240, bu işlemcide %100'ü görüyorum oyunda kasmalar meydana geliyor.
Almak istediğim işlemci bana faydalı olabilecek ikisinin arasında kaldım.

Phenom II x4 965 Black Edition 3.40 GHz
Phenom II X6 1055T 2.80 GHz
2.80 GHz olduğu için hızının düşük olduğu ve şimdiki oyunlarda yetersiz olacağını düşünüyorum bu yüzden 965 BE 3.40 GHz daha yakın bakıyorum. İkisinin arasında kaldım, ya da sizin bu karta önerebileceğiniz bir işlemci var mı ? Athlon II x4 daha mı iyidir ?

İlgi ve alakanız için teşekkür ederim.
Hocam benim işlemcim de (athlon 6400) %100 cpu'a ulaşıyor. Bende değiştirmeyi düşünüyorum. Ama işlemci değiştirince sorun çözülür mü diye şüphe de kaldım. Sizin sorununuz düzeldi mi?

@sheltonzane01 hocam bana mesaj gönderir misiniz? yeni üye olduğum için mesaj gönderemiyorum ve "Satılık" kategorisinde ki konulara mesaj yazamıyorum.

Hocam benim işlemcim de (Athlon 6400) %100 CPU'a ulaşıyor. Bende değiştirmeyi düşünüyorum. Ama işlemci değiştirince sorun çözülür mü diye şüphe de kaldım. Sizin sorununuz düzeldi mi?

@sheltonzane01 hocam bana mesaj gönderir misiniz? Yeni üye olduğum için mesaj gönderemiyorum ve "satılık" kategorisinde ki konulara mesaj yazamıyorum.

Yeni gördüm, sorun düzeldi hocam halen kullanıyorum 1090T var elimde ama 1100 t öneririm bundan sonrası zaten DDR4 sistem.

Geri
Yukarı