Phenom X4 945 ve HD7770 O.C alınır mı?

BaranHB

Centipat
Daha fazla  
Mevcut sistemim bu şekilde ve 600 TL'ye satmak için anlaşmak üzereyim;

Intel Pentium E6800 Dual Core, 2 GB RAM DDR2, AMD HD 6350 512 MB ek, ASUS P5KPL anakart, 300W PSU.

Bu ise almak istediğim sistem fiyat konusunda 800-900'e anlaşacağım;

Anakart: Gigabyte GA-MA785GT-UD3h
İşlemci: Phenom II X4 945
Bellek: Kingston 8 GB (2x4GB)
Ekran Kartı: Sapphire HD 7770 OC Edition (1GB)
SSD: SanDisk 128 GB
Kasa + Güç Kaynağı: Aopen

Şimdi size sormak isteklerim şunlar;
200 300 TL üzerine koyup bu sistemi almak israf ve gereksiz zahmet mi olur, yoksa böyle bir şeye girişmeye değer mi?
İkincisi ise almayı düşündüğüm sistem CS:GO, Zula, MT2, FManager, ETS, CoD, sabotaj gibi oyunları açar mı?

Şunu da ekleyeyim, illa en yüksek ayarda yüksek FPS alayım gibi takıntılarım yok oyunu kasmadan oynayayım kalite mühim değil. Saydığım oyunları da kısmen denilecek kadar oynarım genel olarak film izleme, sosyal medya, YT de ve tarayıcı da takılma yani günlük kullanım olur. Örneğin aynı anda hem oyun oynayıp hem Yt'den video açık olsa tarayıcı sekmeleri vs vs. Sistem birden fazla işlemde kasma yapar mı? Şu anki sistemim de tarayıcı açıkken MT2 bile hafiften donmaya başlıyor böyle olmasın istiyorum.
Fazla zamanım yok birkaç gün içinde kesinleştirmem gerek yardımcı olur musunuz?

Hocam ekran kartı sizi üzmeyecektir. CS:GO, LOL, vs gibi oyunlarda sıkıntı çıkartmaz.
Ancak 1 GB Vram olduğu için tam bilemedim. Ben de AMD Radeon 7670M 2GB var. İhtiyaçlarımı karşılıyor çok rahat.

Hocam ekran kartı sizi üzmeyecektir. CS:GO, LOL, vs gibi oyunlarda sıkıntı çıkartmaz.
Ancak 1 GB Vram olduğu için tam bilemedim. Ben de AMD Radeon 7670M 2GB var. İhtiyaçlarımı karşılıyor çok rahat.
Şöyle söyleyim ; zaten oynayacağım maks oyunlar CSGO ve onunla eşdeğer oyunlar olur.AAA oyunları oynama gibi niyetim yok,hatta belki sadece MT2 ve CS oynarım.
Ekran kartının test videolarını izledim gayet yeterli gibi duruyor ama kafama takılan işlemci aslında sen ne düşünürsün bu konuda ?

İşlemci de fena sayılmaz ama sıcaklığı önemli. Q9650 civarında bir gücü var işlemcinin. HD7770 ise güzel bir ekran kartıdır, ben de HD6850 kullanmıştım ve yakın bir zamanda elden çıkardım. Çok güçlü karttır ikisi de hocam o yönden canınızı sıkmayın. Komple sistemin fiyatı da gayet güzel, hiçbir sorunu olmadığına eminseniz alabilirsiniz

İşlemci de fena sayılmaz ama sıcaklığı önemli. Q9650 civarında bir gücü var işlemcinin. HD7770 ise güzel bir ekran kartıdır, ben de HD6850 kullanmıştım ve yakın bir zamanda elden çıkardım. Çok güçlü karttır ikisi de hocam o yönden canınızı sıkmayın. Komple sistemin fiyatı da gayet güzel, hiçbir sorunu olmadığına eminseniz alabilirsiniz
Göründüğü kadarıyla bir sorunu yok sistemin gidip canlı da bakacağım zaten.
Ekran kartı OC li zaten,işlemciye OC yapma şansım var mı mesela ? Ne kadar performans artışı olur ?
Birde şunu soracağım ;
Aynı fiyata başka bir sistem daha var onun işlemcisi athlon ll X4 640 ekran kartı ise 9800GT ram 8 GB.
Sence hangi ikili daha performanslı olur ?

Aynı fiyata başka bir sistem daha var onun işlemcisi Athlon ll X4 640 ekran kartı ise 9800GT RAM 8 GB.

Boş verin siz bu sistemi, diğeri çok daha iyi.

Ekran kartı OCli zaten, işlemciye OC yapma şansım var mı mesela? Ne kadar performans artışı olur?

İşlemci OC konusunu çok bilmiyorum fakat soğutma iyi değilse hiç bulaşmayın zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı