Philips 242E1GAJ/01 vs. ASUS VP249QGR

Bütçe
1500₺
Philips'in mi ASUS'un mu hocam.

Sanırsam ASUS olana karar verecek IPS olması açısından.
Ek olarak; FPS oyunları oynuyor onun dışında video, dizi, film vb. izliyor genel kullanım yani.

Philips modelinin içinden çıkıyor, öbür modeli bilmiyorum. Açıkcası genel olarak FPS oyunları oynuyor ise VA panel daha mantıklı olacaktır bence.

ASUS olanda renkler biraz cansız gözüküyor. Philips'te Ghosting oluyor 1 MS modu açıkken. ViewSonic desek kronik Tearing sorunu var. MSI desek ölü piksel çıkıyor.

İndirimli bulursanız 24G2U alabilirsiniz. Onun dışında öneri yapmak istemem. Hangisini beğendiyseniz onu alın.

Kağıt üstünde renk canlılığı olarak Philips çok daha iyi gözüküyor. Sadece renk gamı olarak da değil, aynı zamanda parlaklık ve renk derinliği olarak da avantajı var.

Siyahlar olarak zaten VA'lar çok daha iyi, ama Philips'in kontrast oranı normal VA'lardan da yüksek. Bu da epey iyi siyahlar vaat ediyor demek.

ASUS'un ise IPS olduğundan görüş açısı avantajı var ve ghosting olarak daha iyi diye biliyorum. Philips'de epeyce ghosting var.

Bu yüzden iade edenler de çok, ama rahatsız olmayanlar da var. Biraz kullanıcıya bağlı.

Gözüme çarpan + ve -'leri yazdım, kafanızda kendiniz tartabilirsiniz. Direkt şunu bunu alın demek istemiyorum, herkesin önem verdiği şeyler farklı.

Geri
Yukarı