Philips monitörde Dead/Stuck Pixel

solodolo

Picopat
Arka plan fark etmeksizin pixelimiz Kırmızı bir şekilde duruyor fakat hâlâ pek emin değilim. Bir yerde okuduğuma göre beyaz/siyah olmadığı sürece buna "stuck pixel" adı veriliyor, stuck Pixel'lerden kurtulma çözümü olarak internete;
  1. Monitörü bir süre kullanmama,
  2. Stuck Pixel'leri düzeltmek için yazılım kullanma,
  3. Kendiliğinden çözülmesi için bekleme.
Yazılmış. Bunlar ne kadar doğrudur, ne yapmalıyım?

Son düzenleme:
Arka plan fark etmeksizin pixelimiz kırmızı bir şekilde duruyor fakat hala pek emin değilim. Bir yerde okuduğuma göre beyaz/siyah olmadığı sürece buna "stuck pixel" adı veriliyor, stuck Pixel'lerden kurtulma çözümü olarak internete;
  1. Monitörü bir süre kullanmama,
  2. Stuck Pixel'leri düzeltmek için yazılım kullanma,
  3. Kendiliğinden çözülmesi için bekleme.
Yazılmış. Bunlar ne kadar doğrudur, ne yapmalıyım?

Görsel atar mısın?

Kullanmama bir işe yaramaz ancak youtubede videolar var 1-5saatlik stuck piksel düzeltme diye. Sürekli renk değiştirip kurtarabiliyorlar.
stuck pixel fix - YouTube bunu dene 1saat boyunca açık kalsın monitör.

Görsel atar mısın?
C945A0C2-0905-4817-957C-7880EE0D46AD.jpeg

Kullanmama bir işe yaramaz ancak youtubede videolar var 1-5saatlik stuck piksel düzeltme diye. Sürekli renk değiştirip kurtarabiliyorlar.
stuck pixel fix - YouTube bunu dene 1saat boyunca açık kalsın monitör.
Alternatif bir çözüm olarak deneyeceğim teşekkürler.

O videoyu 1 saat oynatın ama izlemeyin. yumuşak bir nesneyle (örn. silgi) hafif baskı uygulayın. Çözülmezse iade edin.

Son düzenleme:
O videoyu 1 saar oynatın ama izlemeyin. yumuşak bir nesneyle (örn. silgi) hafif baskı uygulayın. Çözülmezse iade edin.
Bana bu tür videolar iç açıcı geliyor (epilepsim yok) fakat bu atılan video o kadar güçlü ki 10 saniye izleyeyim dedim, ruhumun bedenimden ayrıldığını fark ettim, sonrasında hemen başından kalktım, kalkmasaydım bugün meftaydım herhalde.
Dediklerinizi uygulayacağım, teşekkürler.

Son düzenleme:
Bana bu tür videolar iç açıcı geliyor (epilepsim yok) fakat bu sefer 10 saniye izleyeyim dedim, ruhumun bedenimden ayrıldığını fark ettim, sonrasında hemen başından kalktım, kalkmasaydım bugün meftaydım herhalde.
Dediklerinizi uygulayacağım, teşekkürler.
Hocam çok fazla renk değişiyor gözünüzü bozabilir aman diyeyim :)
Umarım çözülür sorununuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı