Philips televizyonda arızalanan anakart yerine başka model anakart takılabilir mi?

• Konuyu başlatan Hill
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 78

Hill

Centipat
Daha fazla  
Yaklaşık 7 yıllık bir Philips televizyonum var, bir akşam elektrik kesintisinden sonra sabah kalktığımda televizyon açılmıyordu. Fişini çekip taktığımda açıldı. Ben de bir problem olmadığını varsaydım. Televizyon yaklaşık 2-3 saat çalıştıktan sonra ekran dondu ve kendini yeniden başlattı. Başlatma ekranında 1 kez daha dondu, sonra açılmayı bıraktı ve fişini tekrar sök tak yapmadan açılmadı. Teknik servisle görüştüm, anakart arızası var dendi, yaklaşık 6000 TL civarı bir para istediler. Gelelim sadede.
Teknik servis yerine bu anakartı başka nereden alabilirim ve başka televizyonların anakartı olur mu? Örnek;
55PUS6551/12 benim televizyonumun modeli.
49PUS6551/12 bu televizyonun anakartı uyumlu olur mu mesela, bir fikriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Televizyon işlemcileri vs. anakarta entegre olarak geliyor. Bu anakartın beslemeleri vs. de ona göre hazırlanıyor.
Örnek veriyorum yanan anakartınız 45v çekiyorsa ve diğer cihazdan aldığınız anakart 35v çekiyorsa uyumsuzluktan dolayı çalışmayabilir.

Televizyonu açıp anakartına bakarsanız üzerinde kodu, numarası ya da modeli yazıyordur. Google üzerinden aradığınızda satan yeri bulabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı