Phoenix OS Kurulumda İlerlememe Sorunu

Berkaay

Hectopat
Daha fazla  
Kurmaya baya uğraştım, şimdi de Detecting Phoenix OS'dan sonra noktalar sonsuza kadar gidiyor :matrix::oops:

Ne yapmam gerek? Zaten kurmak için 3 defa üst üste Windows 7 bozup kurdum :LOL:

Sorun.jpg

Phoenix OS'dan anlamıyorum konuya çok hakim değilim ancak Detecting Phoenix OS yazısı kurulan mevcut sistemi gözden geçirdiğini söylüyor. Kurulumu doğru yaptığın müddetçe bu ekranı bir süre sonra geçeceğine inanıyorum. Aksi takdirde kurulumda hata yapıyorsundur ya da kurulumu yaptığın dosya bozuk olabilir. Benim tavsiyem eğer kurulumu windows üzerinden exe dosyası ile yapıyorsan bir flash belleğe ISO dosyasını yazdırman olacaktır. Flash bellekten boot ile kurulum yaparken muhtemelen disk biçimlendirme ekranı geliyordur. Oradan biçimlendirmeyi yaptıktan sonra daha temiz bir kurulum yapabileceğine inanıyorum. Eğer Dual Boot yapmaya çalışıyorsan bazı bilgisayarlara Linux kurarken GRUB kurulumunda sıkınıt çıkabiliyor ve boot edilememe sorunu olabiliyor (bkz: benim bilgisayarım). Böyle bir durumda da ben Windows 10'dan tamamen vazgeçme yoluna gittim. Benimkisi sadece bir tahmin. Konuya daha hakim arkadaşlar konuya ulaşıp gerekli yardımı sağlayacaktır.

Phoenix OS'dan anlamıyorum konuya çok hakim değilim ancak Detecting Phoenix OS yazısı kurulan mevcut sistemi gözden geçirdiğini söylüyor. Kurulumu doğru yaptığın müddetçe bu ekranı bir süre sonra geçeceğine inanıyorum. Aksi takdirde kurulumda hata yapıyorsundur ya da kurulumu yaptığın dosya bozuk olabilir. Benim tavsiyem eğer kurulumu windows üzerinden exe dosyası ile yapıyorsan bir flash belleğe ISO dosyasını yazdırman olacaktır. Flash bellekten boot ile kurulum yaparken muhtemelen disk biçimlendirme ekranı geliyordur. Oradan biçimlendirmeyi yaptıktan sonra daha temiz bir kurulum yapabileceğine inanıyorum. Eğer Dual Boot yapmaya çalışıyorsan bazı bilgisayarlara Linux kurarken GRUB kurulumunda sıkınıt çıkabiliyor ve boot edilememe sorunu olabiliyor (bkz: benim bilgisayarım). Böyle bir durumda da ben Windows 10'dan tamamen vazgeçme yoluna gittim. Benimkisi sadece bir tahmin. Konuya daha hakim arkadaşlar konuya ulaşıp gerekli yardımı sağlayacaktır.
İlk olarak flash bellekten denemiştim olmamıştı ama birde programından yazdırmayı denerim. Olmazsa zaten ya Prime OS denerim yada Kali Linux yüklerim. Remix OS desteği kesmeseydi onu deneyecektim.

Kardeşim düzelttim mi yapabildin mi bendede aynı sorun oldu
Maalesef düzeltemedim. Ama Bilgisayar UEFI ise oluyor galiba benimki eski onunla alakalıda olabilir. Diğer işletim sistemlerinden sadece Android X86 Oldu ama oda Live olarak çalıştı, Hard Disk yerine USB yi gördü.

Format atarken UEFI yapmıştık biz pc yi ama yine olmuyor
Eğer sorununuz hala çözülmediyse şunu deneyin belki olur. Windows üzerinden Phoenix OS un programından Hard Diske yazdırın ondan sonra ek olarak ISOsunu sitesinden indirip USBnize yazdırın. Hard Diski EasyBCD programı ile de tanımlayıp Phoenix OS`u yazdırdığınız HDD üzerinden bilgisayarınızı açın. Detecting Phoenix OS bölümüne gelmeden USBnizi takın. Olma ihtimali %50 - %75. Bu sadece bir tahmin ama denemekten zarar gelmez. Bazı PC için Android sürümlerinde böyle oluyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı